Ragina rimtai svarstyti Karaliaučiaus visuomenininko prašymą dėl politinio prieglobsčio


Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas ragina Lietuvos institucijas labai rimtai svarstyti Rusijos visuomenininko prašymą dėl politinio prieglobsčio. Planuojamai atominei elektrinei Karaliaučiaus srityje besipriešinančios grupės lyderis Michailas Kostiajevas, neatlaikęs persekiojimo, į Lietuvą pabėgo praėjusią savaitę.

„Ponas Kostiajevas vadovauja iniciatyvinei grupei, siekiančiai Karaliaučiaus srityje surengti referendumą dėl „Baltijos“ atominės statybos. Daug kartų dėl visokių biurokratinių priekabių atmetusi grupės iniciatyvą, gniuždžiusi grupės protestus, srities valdžia galų gale iškėlė Kostiajevui baudžiamąją bylą dėl valstybės turto grobstymo“, – pasakoja R. Žilinskas ir priduria: „pažymėtina, kad tariami turtiniai ar mokestiniai nusikaltimai Rusijoje yra dažniausias būdas susidoroti su disidentais. Prisiminkime garsiąją naftos magnato Michailo Chodorkovskio bylą: jis neišeina iš kalėjimo nuo tada, kai pareiškė ketinimus dalyvauti didžiojoje politikoje ir buvo iš karto apkaltintas mokesčių slėpimu“.

M. Kostiajevas Rusijos valdžiai tapo itin neparankus, kai ėmė bendradarbiauti su Lietuvos politikais ir visuomenininkais viešindamas valdžios savivalę ir vietos gyventojų nuomonės nepaisymą plėtojant Baltijos atominės elektrinės projektą. Pasak R. Žilinsko, toks „išsišokimas“ Rusijos vadovus labai erzina, nes artėja prezidento rinkimai ir jie nenori jokių bruzdėjimų, ypač Karaliaučiuje, kuriame nuolat kalbama apie autonomiją nuo Maskvos.

„Be to, vis dar esu įsitikinęs, kad „Baltijos“ jėgainės projektas yra fikcija – M. Kostiajevo liudijimai tai patvirtina – kuria siekiama sužlugdyti Lietuvoje plėtojamą atominės elektrinės projektą, įtikinti visuomenę, kad trijų atominių jėgainių regione yra per daug ir kad Lietuvai būtų geriau pirkti „pigią“ elektrą iš būsimos jėgainės Karaliaučiuje. Jei taip atsitiktų, Lietuva amžiams liktų Rusijos įtakos erdvėje“, – aiškina Komisijos pirmininkas, atkreipdamas dėmesį, kad M. Kostiajevas tapo pirmąja „realiai apčiuopiama“ geopolitinio karo auka.

R. Žilinskas raštu kreipėsi į Užsienio ir Vidaus reikalų ministerijas, Migracijos departamentą, prašydamas itin rimtai svarstyti M. Kostiajevo prašymą dėl prieglobsčio.

Nuotraukoje: Rokas Žilinskas, Atominės energetikos komisijos pirmininkas, raginantis Lietuvos institucijas rimtai svarstyti Karaliaučiaus visuomenininko prašymą dėl politinio prieglobsčio (LRS nuotr.).

2011.11.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.