Ragins Graikiją imtis rimtų reformų


Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį, vizito Atėnuose metu, pirmo tokio per beveik 5 metus, ragins Graikiją imtis sudėtingų ekonominių reformų ir užtikrinti fiskalinę drausmę, praneša „Reuters“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel. EPA – ELTA nuotr.

A. Merkel, kurios raginimai veržtis diržus Graikijos skolos krizės metais padarė ją viena nepopuliariausių politikių Graikijoje, taip pat ragins šalies politikus palaikyti susitarimą dėl Makedonijos pavadinimo, kuris, Vokietijos ir ES institucijų nuomone, gali padėti užtikrinti taiką ir stabilumą Balkanų regione.

Tuo tarpu kairuoliškų pažiūrų ministras pirmininkas Alexis Tsipras pažadėjo atšaukti kai kurias nepopuliarias reformas po to, kai pernai rugpjūtį pasibaigė trečios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolos laikotarpis.

Graikijos kraštutinės kairės partijos paragino gyventojus protestuoti prieš A. Merkel vizitą ketvirtadienį.

Vokietija taip pat yra susirūpinusi dėl A. Tsipro vadovaujamos vyriausybės pajėgumų sulaukti parlamento pritarimo dėl kaimyninės Makedonijos siekio pasikeisti pavadinimą į Šiaurės Makedonijos Respubliką.

A. Tsipro dešinieji koalicijos partneriai, partija „Nepriklausomi graikai“, grasino pasitraukti iš koalicijos, jei susitarimas dėl Makedonijos pavadinimo keitimo pasieks parlamentą. Daugelis graikų nori, kad jų kaimynė nenaudotų Makedonijos vardo pavadinime, sakydami, neva tai rodo pretenzijas į Šiaurės Graikijos provinciją tuo pačiu pavadinimu.

Tuo tarpu Vokietija šalių susitarimą dėl pavadinimo vadina diplomatijos triumfu, kuris padės mažytei Makedonijos valstybei vėliau prisijungti prie ES ir NATO bei apribos Rusijos įtaką Balkanuose.

Penktadienį A. Merkel susitiks su partijos „Naujoji demokratija“ vadovu Kyriakosu Mitsotakiu, kurio partija šiuo metu pirmauja rinkėjų apklausose ir, be kita ko, prieštarauja susitarimui su Makedonija.

Diplomatų teigimu, Antrojo pasaulinio karo reparacijų nacių aukoms Graikijoje klausimas taip pat gali būti aptartas dviejų dienų vizito metu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.10; 02:00

print