Raketų sistema „Patriot“ Ukrainoje apgadinta, bet veikianti


Patriot raketa

Vašingtonas, gegužės 17 d. (AFP-ELTA). Ukrainai perduota aukštųjų technologijų oro gynybos sistema „Patriot“ patyrė žalą, bet vis dar veikia, trečiadienį pranešė vienas JAV gynybos pareigūnas.
 
„Sistema „Patriot“ tebėra veikianti“, o žala, kurią padarė prie jos nukritęs sviedinys – nenurodoma, koks, – vis dar vertinama, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas.
 
Ukrainos oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas anksčiau sakė, kad „viskas gerai su „Patriot“, bet atsisakė patikslinti, ar sudėtinga sistema buvo pažeista. „Patriot“ tarnauja, – naujienų agentūrai AFP sakė J. Ihnatas. – Viskas gerai“.
 
Pirmąsias amerikiečių gamybos žemė-oras raketų sistemos „Patriot“ siuntas Kyjivas gavo balandį, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad jas Ukrainai pristatė Vokietija ir JAV.
 
Rusijos gynybos ministerija antradienį pranešė, kad jos pajėgos hipergarsine raketa „Kinžal“ smogė sistemai „Patriot“ Kyjive. Savo ruožtu Kyjivas paskelbė, kad Ukrainos oro gynyba numušė šešias Rusijos hipergarsines raketas, tačiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu tai neigė.
 
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, 2018 m. pristatęs raketas „Kinžal“, vadino jas „tobulu ginklu“, kurio neįmanoma perimti.
 
Ukraina atkakliai siekė gauti aukštųjų technologijų sistemas, kurios padėtų apsisaugoti nuo negailestingų Rusijos smūgių, nukreiptų prieš civilius ir infrastruktūrą.
 
Įmonės „Raytheon“ gamybos „MIM-104 Patriot“ yra žemė-oras raketų sistema, iš pradžių sukurta aukštai skrendantiems lėktuvams perimti.
 
Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje ji buvo modifikuota, atsižvelgiant į naują taktinių balistinių raketų grėsmę. Per pirmąjį Persijos įlankos karą šios sistemos buvo naudojamos kovoje su Irako Rusijos gamybos „Scud“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.05.18; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *