Ramuva kviečia kurti darną


Rugpiūčio 13-18 dienomis Švenčionių rajone, Dvarciškiuose Lietuvos ramuvų sąjunga surengs kasmetinę jaunimo etnokultūros stovyklą „Darnos ramuva“.

Sąvaitę truksiančioje stovykloje jaunimas susipažins su įvairiomis tradicinės kultūros sritimis, išklausys paskaitų ciklą apie tradicinę etiką ir mūsų tautos dvasinį paveldą.

Paskaitas skaitys žymūs etnologai, baltų kultūros tyrinėtojai: Gražina Kadžytė, Dainius Razauskas, Jonas Vaiškūnas, Jonas Trinkūnas. Stovyklautojai bus mokomi Švenčionių krašto dainų, sutartinių, veiks tradicinių amatų būreliai. Kiekvienas norintis galės pasigaminti žalvario papuošalą, molio indelį arba net savas kankles ar būgną.

Rugpjūčio 15 d. stovykloje bus švenčiamos Žolinės – vieną iš seniausių lietuvių tradicinių švenčių. Ta proga bus užkurtas didysis Romuvos aukuras, bus atliekamos padėkos už žemės vaisius apeigos, skambės giesmės ir sutartinės Deivei Žemynai.

„Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas. Ramuvos stovyklos kasmet rengiamos jau nuo 1989 metų. Jau tapo įprasta, kad stovykloje kasmet svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet sulauksime svečių iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Anglijos ir JAV. Mes siekiame, kad mūsų protėvių paveldas taptų mūsų savastimi, praturtintų mūsų gyvenimą, padėtų mums išlikti savimi šiame vienodėjančiame pasaulyje. Kviečiame visus kurti darną pasitelkus savo tautos dvasinį paveldą“, – sako Jonas Trinkūnas, vienas iš jaunimo stovyklos rengėjų.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Lietuvos ramuvų sąjunga

2012.08.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.