Rasa Petrauskienė: Kristupas Krivickas pavertė rinkimų kampaniją agresyvia


Konservatorių kandidatė į Seimą Gargždų vienmandatėje apygardoje Rasa Petrauskienė, po paskelbtų rinkimų rezultatų sako, kad jie nenustebino. Vis dėlto rinkimų kampaniją politikė įvertino kaip agresyvią dėl vieno žmogaus, kuris bus R. Petrauskienei oponentas antrajame rinkimų ture – Lietuvos centro partijos kandidato Kristupo Krivicko.
 
Neabejojau, kad į antrą turą pateksiu, sako konservatorė.
 
„Nenustebino rezultatai dėl to, kad dešimt kandidatų ir visi aktyviai labai dirbo ir turėjo surinkti savo kraitį, bet kad aš išeisiu į antra turą, tai tikrai neabejojau ir dėl to dirbom“, – Eltai rinkimų rezultatus komentavo R. Petrauskienė, pridūrusi, kad K. Krivicko patekimą į antrąjį turą taip pat buvo galima numatyti.
 
Jos teigimu, rinkimų kampanijos metu agresyvus tonas jautėsi tik iš K. Krivicko. Jis – skandalistas, konstatavo R. Petrauskienė.
 
„Labai aktyviai visi kandidatai dirbo. Agresyvi rinkimų kampanija buvo gal tiktai iš Kristupo Krivicko, kuris įsiveržė iškart su nesantaika ir čia buvo tikrai labai agresyvi kampanija. Jam nebuvo už ko užsikabinti rajone dėl to, kad jis yra visiškai svetimas, tik žinomas iš savo laidų. Nei jis problematikas čia žino, nei jis čia turi su kuo bendrauti ir jam reikėdavo visą laiką kažkokio skandalo, tai jis bandydavo tų skandalų pasiieškoti. Visi kiti kandidatai labai kultūringai dirbo už save, sakyčiau, kad netgi kolegiškai“, – sakė R. Petrauskienė.
 
Tai, kad K. Krivickas nėra vietinis, pasak konservatorės, turėtų sukliudyti jo sėkmei antrame rinkimų ture, nes Gargždus Seime atstovaujantis politikas, R. Petrauskienės teigimu, turi būti kilęs iš šio rajono.
 
„Aš manau, kad tai turėtų sukliudyti. Vis tik Seime turėtų atstovauti žmogus būtent iš to rajono, kur kiekvieną dieną važiuoja tomis gatvėmis, kurio vaikai gyvena čia, rajone. Mes čia gyvenome, gyvename ir gyvensime ir esame atsakingi prieš kiekvieną žmogų. (…) Manau, kad rinkėjai tą pamatys, kad atstovauti juos turėtų vietinis žmogus“, – pridūrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė.
 
R. Petrauskienė Gargžduose sulaukė 16,67 proc. rinkėjų palaikymo, o jos būsimasis oponentas antrajame ture K. Krivickas atsiliko vos 35 balsai. Jį palaikė 16,16 proc. rinkėjų.
 
Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje yra išrašyta 39,1 tūkst. rinkėjų. Iš viso balsą čia atidavė 17,74 proc. rinkėjų. Gargžduose į Seimą, be R. Petrauskienės, kandidatavo 10 politikų: „socialdarbietis“ Vaclovas Dačkauskas, „valstietis“ Raimundas Daubaris, savo kandidatūrą patys išsikėlę Kazimieras Juraitis, Martynas Pocius ir Gintautas Kniukšta, Lietuvos centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas, socialdemokratė Ligita Liutikienė, Darbo partijos atstovas Valdas Rimkus ir liberalas Justas Ruškys.
 
Antrasis Seimo rinkimų turas vyks rugsėjo 22 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.09; 
print