Rašytinis paminklas – represijas patyrusiai Lietuvos karininkijai


Knyga apie Lietuvos karininkus. Slaptai.lt foto

Ketvirtadienį, 2022 m. balandžio 7 d. 16.00 val. Tuskulėnų memorialo konferencijų salėje (Tuskulėnų dvaro oficinoje – Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks vieno iš Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjungos įkūrėjų Vytauto Zabielsko knygos „Lietuvos kariuomenės karininkai – sovietinės ir nacistinės okupacijų aukos“ pristatymas.

Žinyno puslapiuose užfiksuoti tikslūs duomenys apie nužudytus, sušaudytus ir lageriuose kalėjusius Lietuvos kariuomenės karininkus, jų laipsnius, tarnybą ir dalyvavimą pasipriešinimo kovose.

„Šis leidinys – kaltinimas okupantams-budeliams“, – sako žinyno autorius V. Zabielskas. „Be to, tai Lietuvos kariuomenės karininkų kančių ir žūties liudijimas, kad kalėjimuose, lageriuose, pasipriešinimo okupantams kovose žudyti, šaudyti, žuvę niekada nebūtų užmiršti.“

Knygos apie Lietuvos karininkus. Slaptai.lt foto

1942 m. Krasnojarsko krašto Norilsko lageryje žuvusio kapitono Liudo Literskio dukterį vedęs Vytautas Zabielskas pasakoja, kad šeimos istorija ir dalyvavimas 1990 ir 1991 m. ekspedicijose į tuos kraštus paskatino atidžiai tyrinėti Lietuvos kariuomenės karininkų likimus bei nulėmė aktyvų įsitraukimą į Lietuvos kariuomenės įamžinimui paskirtą veiklą.

Knyga išleista 500 egz. tiražu ir platinama Lietuvos knygynuose.

Leidinio sutiktuvėse žinyno sumanytojas pateiks atsakymą į dažną viešosios erdvės diskusijų klausimą, kokios priežastys lėmė, kad raudonasis okupantas nebuvo sutiktas gynybiniais lietuvių karių šūviais.

Renginio dalyviai turės galimybę pamatyti dokumentinį filmą „Šiaurės Golgota“ (kūrybinė grupė: Vanda Preidytė, Romualdas Šliažas, Eugenijus Kryžanovskis, Algimantas Šliaužys, Rimantas Baltruška, 1991 m.), gauti autoriaus autografą ir jį pakalbinti bei įsigyti leidinį.

LAUKIAME ATVYKSTANT!

Informacijos šaltinis – LGGRTC

2022.04.07; 08:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *