Rašytojas Oskaras Vaildas ir detektyvas Čarlis Čenas viename flakone


Kas keista amerikiečių šnipo, kuris neva tai sugautas su įkalčiais Maskvoje, byloje? „Niekas netiki, kad tai tiesa, ir tik žvalgybinė bendruomenė patikėjo“, – pastebi "The Independent" apžvalgininkas Džonas Volšas (Johnas Wolschas).

Vaizdo įrašą, parodytą per Rusijos televiziją, žurnalistai iš pradžių palaikė inscenizacija. Nevykęs tariamo šnipo Rajeno Kristoferio Foglio perukas, laiškas su žodžiais „Sveiki, gal norite būti mūsų šnipas?“ – visa tai žadina mintį: Rusija vaizduoja reikalus taip, tarsi Amerika šnipinėja Kaukaze, nes nenori, kad pačią Rusiją įtarinėtų sąsajomis su sprogimais Bostone.

Tačiau Vakarų žvalgai kelia savo versiją. Autorius ją perpasakoja taip: „Galimas dalykas, kad Foglis iš tikrųjų kaltas, bet svarbiausia kitkas – šis šnipinėjimas panašus į senamadišką dramą, kurią sąmoningai vaidina šaltajame kare buvę priešininkai“.

Autorius smulkiai išdėsto hipotezę: „Rusija sužino, kad JAV ambasadorius rengiasi atsakinėti į klausimus internete, taip pat ir apie Čečėniją. Ir tada Rusija, paskelbdama apie Rajeno Kristoferio Foglio areštą, stato ambasadorių į nejaukią padėtį“.

Paprastai specialiosios tarnybos žino apie svetimų agentų buvimą, bet juos suima tik labai prisireikus, dėl politikos ar viešųjų ryšių, aiškina žurnalistas. Jo nuomone, iš R.K.Foglio veido buvo matyti: „Tai žmogus, kurį padarė atpirkimo ožiu“.

Tiesa, visa tai nepaaiškina, kodėl Foglis turėjo su savimi „ikikarinį apsirūpinimą“, kaip išsireiškė autorius.

Nuotraukoje: šnipinėjimu prieš Rusiją apkaltintas amerikietis Rajenas Kristoferis Foglas.

Šaltinis: "Independent"

2013.05.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *