Reaguodamas į Dž. Komio liudijimą Senate, D. Trampas jį pavadino informacijos nutekintoju


Donaldas Trampas (Donald Trump) buvusį Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovą penktadienį pavadino informacijos nutekintoju. Tą jis pareiškė praėjus dienai po Džeimso Komio (James Comey) liudijimo Senato komitete, kurio metu jis apkaltino prezidentą mėginus nutraukti tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus ir melavus apie jį patį ir FTB, rašo dienraštis „The Guardian“.

The Guardian leidinys

„Nepaisant visų neteisingų teiginių ir melo, (esu) visiškai išteisintas… ir OHO, Komis yra informacijos nutekintojas!“, – pirmą kartą komentuodamas Senato žvalgybos komiteto klausymus socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D. Trampas.

Susidarė įspūdis, kad D. Trampas kaltina Dž. Komį melavus Kongresui. Meluoti Kongresui – nusikaltimas, už kurį gali būti baudžiama iki penkerių metų laisvės atėmimo bausme, tačiau apkaltinamieji nuosprendžiai tokiose bylose priimami itin retai.

Reaguodamas į prezidento pareiškimus, vienas Demokratų partijos narių, Havajų senatorius Brajanas Šacas (Brian Schatz) „Twitter“ parašė: „Tai nėra tik dar viena paika žinutė tviteryje… mūsų šaliai labai svarbu, kad prezidentas oficialiai liudytų Kongrese ir pasakytų, kaip iš tiesų viskas vyko“.

Gegužės 9 dieną D. Trampo iš pareigų atleistas Dž. Komis ketvirtadienį vykusiame posėdyje kalbėjo kone tris valandas. Jis atsakinėjo į klausimus apie tyrimus dėl galimų D. Trampo bendražygių sąsajų su Rusija ir prezidento požiūrį į juos.

EPA – ELTA nuotraukoje: JAV prezidentas Donaldas trampas kaltina buvusį FTB vadovą Džeimsą Komį melavus Kongresui

Per klausymus Dž. Komis dabartinį JAV prezidentą pavadino melagiu ir tvirtino manąs, kad buvo atleistas dėl FTB vykdomo tyrimo dėl Maskvos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus. Jo liudijimas D. Trampo prezidentavimui nesudavė lemiamo smūgio, tačiau sukėlė abejonių dėl prezidento sąžiningumo.

Apie savo atleidimą iš FTB vadovo pareigų jis sakė: „(Prezidento) administracija nusprendė apšmeižti mane ir – dar svarbiau – FTB, tvirtindama, kad organizacijoje vyravo chaosas, kad jai buvo prastai vadovaujama, kad darbuotojai buvo praradę pasitikėjimą savo vadovu“.

„Tai buvo melas, akivaizdus ir paprastas. Labai apgailestauju, kad FTB darbuotojai turėjo tą išgirsti, ir man labai gaila, kad tai buvo pasakyta amerikiečiams“, – kalbėjo buvęs FTB vadovas.

D.Trampo teisininkas Markas Kasovicas (Marc Kasowitz) po klausymų išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad Dž. Komis „pripažino, jog vienpusiškai ir slapta, neturėdamas tam įgaliojimų, spaudai atskleidė detales apie privilegijuotą savo bendravimą su prezidentu“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.10; 08:15

print