Reikalaujama paleisti neteisėtai kalinamus Ukrainos žurnalistus


Lietuvos parlamentarai reikalauja paleisti neteisėtai kalinamus Kremliaus režimui nepalankius Ukrainos žurnalistus.

Seimo nariai, kurių dauguma atstovauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai, pareiškė protestą dėl keleto žurnalistų sulaikymo ir kalinimo, kurį inicijavo Andrius Kubilius ir Mantas Adomėnas.

„Negalime taikytis su brutaliais žmogaus teisių pažeidimais, neteisėtu kalinimu, nepareiškiant jokių įtarimų ar kaltinimų. Į žurnalistų grobimo atvejus privalo reaguoti visa tarptautinė bendruomenė, o Lietuvos Respublikos Seimas šiai reakcijai parodo pavyzdį“, – teigia vienas iš protesto autorių Seimo narys M. Adomėnas.

Vienas iš kalinamų žurnalistų – Ukrainos žurnalistas Romanas Suščenka, kuris Maskvoje buvo sulaikytas prieš metus – 2016 m. rugsėjo 30 d. ir iki šiol laikomas Lefortovo kalėjime, nepareiškus jam jokių kaltinimų ar teismo nuosprendžio.

Rusijos specialiosios tarnybos pranešė, kad žurnalistas neva šnipinėjo Maskvoje, tačiau jo darbdaviai – Ukrainos valstybinė naujienų agentūra „Ukrinform“ – pranešė, kad R. Suščenka jiems dirbo nuo 2002 metų ir pastaruosius porą metų gyveno Paryžiuje.

Lietuvos parlamentarai reikalauja paleisti R. Suščenką, taip pat ukrainiečių tinklaraštininką ir žurnalistą Stanislavą Asejevą, kuris Donbase dingo 2017 m. birželio 7 d., kaip įtariama, buvo pagrobtas vadinamosios Donecko liaudies respublikos separatistų ir dabar nežinia kur kalinamas.

Taip pat reikalaujama atšaukti kaltinimus Krymo žurnalistui Mykolui Semenai, areštuotam ir nuteistam Kryme už separatistams nepalankios informacijos skleidimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.30; 04:00

print