Remigijus Motuzas pakviestas konsultacijoms į Lietuvą


Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. EPA – ELTA nuotr.
Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ambasadorius Rusijoje ponas Remigijus Motuzas dėl savo pažeidžiamumo yra pakviestas konsultacijoms į Lietuvą.

Pasak užsienio reikalų ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, R. Motuzas neapibrėžtam laikui konsultacijoms į Vilnių pakviestas dėl dviejų priežasčių. 

„Į konsultacijas jis pakviestas dėl dviejų priežasčių. Viena priežastis yra grasinimai ambasadai, ambasados darbuotojams ir ambasadoriui po Sausio 13-osio bylos nuosprendžio. Antras punktas – dėl vizų išdavimo bylos, nors ten jam nėra pareikšti nei įtarimai, nei kaltinimai“, – Eltai sakė R. Jakilaitienė. 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius LRT radijui ketvirtadienį pabrėžė, kad Lietuvos ambasada Rusijoje gavo grasinamą laišką, kuris tapo vienu iš argumentų priimant sprendimą dėl R. Motuzo. 

„Kovo pabaigoje ambasada gavo elektroninį laišką, kurį pasirašė specialiųjų tarnybų veteranai, grasinamą laišką ambasadoriui, diplomatams, reikalaujant palikti šalį per mėnesį, nes kitaip gali būti grėsmė saugumui. Į tai buvo reaguota“, – sakė L. Linkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas tampa pažeidžiamas ir meta šešėlį diplomatinei tarnybai. 

Prezidentė šią poziciją deklaravo po to, kai R. Motuzas trečiadienį kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas korupcijos byloje dėl vizos išdavimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.12; 07:11
print