Renatas Požėla: yra poreikis peržiūrėti ginklų laikymo ir įsigijimo procedūras


Po gegužės pabaigoje įvykusio tragiško įvykio, kai tarnybos metu buvo nušautas Telšių apskrities policijos pareigūnas, imta vėl kalbėti apie ginklų įsigijimo teisinio reguliavimo pakeitimus, taip pat – apie policijos pareigūnų apsaugos priemonių dėvėjimo kontrolę. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pripažįsta, kad yra poreikis peržiūrėti ginklų įsigijimo ir laikymo procedūras bei reglamentavimą. Taip pat, pažymi R. Požėla, policijoje imta griežčiau kontroliuoti, ar pareigūnai dėvi apsaugines liemenes.
 
„Po tragiško įvykio kalbėjome komitete, kad reikia apskritai peržiūrėti procedūras – teisės aktus, kontrolės mechanizmus. Ar tikrai šiandien viskas veikia taip nepriekaištingai, kad išvengtume tokių įvykių, kurie nutiko? Buvo kalbama apie tai, kad problemas kelia ne tik ginklai, kurie yra nelegalūs, bet lygiai taip pat ir legaliai įgyti ginklai. Dažnas reiškinys, kai legalaus ginklo turėtojas naudoja ginklą kaip grasinimo įrankį. Lygiai taip pat tas ginklas vagystės metu kartais patenka į tą pačią nelegalių ginklų rinką. Tų klausimų yra daug“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė R. Požėla.
 
Jo teigimu, nors ir iki minėto pareigūno žūties patruliams buvo privaloma dėvėti apsaugines liemenes, dabar tai kontroliuojama griežčiau.
 
„Griežtas imperatyvas, kad visi reaguojantys pareigūnai, vykstantys į įvykius, jau veikia. Dabar yra sugriežtinimas dėl kontroliuojančių asmenų, kad jie privalo ne tik paklausti bei priminti, kad reikia dėvėti liemenę, bet ir patys vizualiai įsitikinti, kad pareigūnas ją dėvi. Lygiai taip pat – važiuojant generaliniam komisarui gatve, pamačius policijos patrulių ekipažą, jam yra suteikta teisė ir pareiga patikrinti vizualiai, ar tie asmenys liemenę dėvi“, – pažymėjo R. Požėla.
 
Paklausus, ar pareigūnams grėstų nuobaudos dėl liemenių nedėvėjimo, R. Požėla tai patvirtino.
 
„Be abejo. Tai yra tarnybinės drausmės pažeidimas su visomis išplaukiančiomis aplinkybėmis“, – patikino komisaras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.10; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *