Reorganizacija neleis pabėgti nuo atsakomybės


Lietuvos Respublikos Seime pateikiamos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kuriomis siūloma užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, nėra jokių apribojimų juridinio asmens reorganizavimui ar likvidavimui baudžiamojo proceso metu. Todėl įmonės ar partijos gali tuo piktnaudžiauti ir, siekdamos pasislėpti nuo teisingumo, dirbtinai reorganizuotis. Reorganizavus ar likvidavus baudžiamojon atsakomybėn trauktiną juridinį asmenį, baudžiamoji atsakomybė tampa negalima.

Prezidentės inicijuotomis pataisomis siūloma, pradėjus ikiteisminį tyrimą prieš juridinį asmenį, suteikti teisę prokurorams kreiptis į teismą su prašymu taikyti naują procesinę prievartos priemonę – draudimą reorganizuoti ar likviduoti tokį juridinį asmenį. Taip būtų užkirstas kelias išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Prezidentės pateiktomis pataisomis taip pat siūlomos ir kitos priemonės, kurių galės prašyti prokuroras, kad juridiniai asmenys negalėtų išvengti atsakomybės, sąmoningai blogindami savo padėtį ir mažindami turtą. Šalies vadovė siūlo nustatyti galimybę prokurorui baudžiamojo proceso metu juridiniam asmeniui paskirti turto administratorių, uždrausti dalyvauti tam tikruose sandoriuose ir įpareigoti atlikti veiksmus, užkertančius kelią žalai atsirasti ar padidėti.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.03.23; 06:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.