Režisierius Gytis Padegimas: mokam kaltinti, bet nemokam atleisti


Kauno Laisvės alėjoje, miesto savivaldybei priklausančiame Centriniame knygyne, išnuomotame „Pegaso“ tinklui, sekmadienį buvo parodytas spektaklis „Noktiurnas“.
 
Jo kūrėjas – vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas. Kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi jie didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.
 
„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“, – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius G. Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti“.
 
Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu.
 
Anot spektaklio režisieriaus G. Padegimo, pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektimi, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.03; 08:39
print