Rinks LRT generalinį direktorių: konkurse dalyvauja 6 kandidatai


LRT kėdės. Slaptai.lt nuotr.

Antradienį vyks LRT generalinio direktoriaus rinkimai, kuriuose bus svarstomi 6 konkurso kandidatai. Tarp kandidatų – ir dabartinė LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
 
Viešai apie savo kandidatūrą į LRT vadovo postą buvo paskelbę komunikacijos agentūros „Adverum“ vykdomasis direktorius Aistis Zabarauskas bei Vilniaus universiteto (VU) dėstytojas Mantas Martišius.
 
Nacionalinio transliuotojo generalinio direktoriaus pareigas taip pat siekia užimti ir „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius, buvusi TV3 vadovė Vilma Marciulevičiūtė bei „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovas Gintaras Plytnikas. Apie tai buvo pranešta žiniasklaidoje.
 
Dabartinė LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė penkerių metų kadenciją pradėjo 2018-aisiais.
 
ELTA primena, kad LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka.
 
Po keturis tarybos narius skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.21; 06:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *