Rusų NTV: geras Čilinskas prieš blogą Žalimą


Draugiškos šalies profesionali žiniasklaida apsidirbo. Labai jau nevalyva ir neprofesionaliai sukurpta propaganda – nepalaikant net šlovingojo sovietinio agitpropo standartų, kažkada įvestų programos „Vremia“.

Kažkodėl dabar – 2010 spalio 12 dieną – kolegos ištraukė tai, ką filmavo prieš kelis mėnesius. Pranešama „naujiena“, kad sovietinis frontininkas gavo septynis metus kalėjimo, kurią Lietuvoje visi žinojo dar birželio mėnesį, kai įvyko teismas.

Markelis Bulatovas – sovietinių saugumo pajėgų smogikas pirmosios instancijos teisme pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad žudė Lietuvos partizanus.

Ši „naujiena“ siužete susiejama su kita „naujiena“ – jau irgi kurį laiką galiojančiu įstatymu, pagal kurį Stalino ir Hitlerio represijų gyrimas sulyginti ir pripažinti nusikaltimu. Senas ir idėjinis sovietų galvažudukas kažkodėl rodomas kaip būtent šio įstatymo auka ir kalbinami teisininkai. Vienas „geras demokratas“, o kitas – „blogas nacionalistas“. Kęstutį Čilinską kolegos tekste meiliai vadina „čelinsku“, priešpastatomas baisiu vanagu norėtam parodyti Dainiui Žalimui.

Pastarasis sako, kad interviu iš jo buvo paimtas netrumpas. „Matyt, neišėjo sukarpyti, kaip jiems tiko, tai ir paliko vieną sakinį, nes visur akcentavau nusikalstamo sovietinio ir nacistinio režimų nusikaltimus“, – sako D.Žalimas. Na o teisininkas, svieto lygintojas, ilgametis konservatorius be bilieto Kęstutis – savame repertuare. Ponas atkakliai atsisako pripažinti, jog puikiai supranta, kad už „prie ruso buvo geriau“ ir „silkė IVASI – pati skaniausia silkė pasaulyje“ (prie sovietų kitokios parduotuvėse nebuvo) – niekas nesodins. Pasakyk man – kas tavo draugas…

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: straipsnio autorius žurnalistas Tomas Čyvas.

www.tomascyvas.lt

2010.10.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.