Rusai keičia deportuotų ukrainiečių vaikų vardus ir gimimo datas


Kyjivas, gegužės 31 d. (ELTA). Rusijoje keičiami neteisėtai deportuotų ukrainiečių vaikų vardai ir gimimo datos.
 
Tai trečiadienį per konferenciją „UA: Karas. Nesudainuota lopšinė“ pareiškė Ukrainos vicepremjerė, laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė Iryna Vereščuk, praneša portalas „rbc.ua“.
 
„Rusijoje ukrainiečių vaikai slepiami visuose regionuose, keičiama jų tapatybę, vardai, pavardės, gimimo datos, daroma visa, kad jie būtų asimiliuoti, kad pamirštų savo gimtąją žemę, kalbą, kultūrą ir priimtų, kaip sako rusai, naują realybę“, – teigė pareigūnė.
 
Ji pabrėžė, kad Ukrainai reikia didžiulės tarptautinės paramos vaikų grąžinimo klausimu.
 
„Reikia daryti spaudimą Rusijai. Turime nedelsiant rasti mechanizmą. Nes kiekviena diena, kol vaikai lieka ten, yra minusas jų ateičiai, jų tapatybės praradimas”, – pareiškė vicepremjerė.
 
Nuo plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios Rusija vykdo ukrainiečių, įskaitant vaikus, išvežimo iš okupuotų teritorijų kampaniją. Jie vežami į Krymą, Rusiją ar Baltarusiją. Tai paprastai daroma gydymo arba poilsio stovyklose dingstimi.
 
Neseniai Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria Ukrainos vaikų deportavimas į Rusiją pripažįstamas genocidu.
Kovo 17 d. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir vaikų teisių kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderius. Jie įtariami neteisėtu vaikų deportavimu iš okupuotų Ukrainos regionų į Rusiją.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.06.01; 05:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *