Rusija apgailestauja dėl oro erdvės incidento


Rusija trečiadienį paskelbė, kad šalies kariniai lėktuvai Pietų Korėjos oro erdvę pažeidė netyčia, teigė Seulo prezidentūros atstovai. Apie tai paskelbė BBC.
 
Kaip skelbia Pietų Korėjos atstovai, Rusijos karinių pajėgų pareigūnas Pietų Korėjos gynybos ministrui pasakė, kad „giliai apgailestauja“ ir dėl incidento apkaltino techninį gedimą.
 
Antradienį Seulo atstovai paskelbė, kad Rusijos karinis lėktuvas du kartus pažeidė Pietų Korėjos teritorinę oro erdvę. Rusijos gynybos ministerija po pareiškimo įpyko ir kaltinimus įnirtingai neigė.
 
Pasak Pietų Korėjos Mėlynųjų rūmų, trečiadienį Rusija tvirtino, kad pažeidimas buvo netyčinis ir šalis nedelsiant pradės tyrimą dėl šio atvejo. Vis dėlto to dar nepatvirtino Rusijos pareigūnai.
 
Antradienį Rusijos gynybos ministerijos atstovai teigė, kad oro erdvę pažeidęs lėktuvas buvo vienas iš jungtinių Rusijos ir Kinijos oro pajėgų lėktuvų, patruliuojančių virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų – tai pirmoji bendra oro patruliavimo programa tarp Kinijos ir Rusijos.
 
Vis dėlto Kinijos gynybos ministras trečiadienį paneigė, kad kuris nors iš patruliavusių lėktuvų pažeidė bet kokios kitos šalies oro erdvę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.24; 09:20
print