Rusija nebekelia baimės


Rusijos valdžia savo retorika, buvimu tarptautinėje arenoje iš tikrųjų siekia išsikovoti Rusijos gyventojų pasitikėjimą, rašo Ramas Etvarea laikraštyje Le Temps.

„Europos „Rytų partnerystės“ viršūnių susitikimo nesėkmė dėl Ukrainos atsisakymo pasirašyti asociacijos susitarimą nebuvo netikėta, – tvirtina autorius. – Dar savaitę iki aukščiausio lygio susitikimo Ukrainos prezidentas paskelbė, kad stabdo susitarimo su Europa pasirašymo procesą.

Tačiau baigiamojoje spaudos konferencijoje Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barrosas atrodė įsiutęs. Net artimiausi bendradarbiai niekada nebuvo jo tokio matę. J.M.Barrosas pareikalavo, kad Maskva liautųsi spaudusi šalis, su kuriomis ES ketina užmegzti santykius, nors jos kada nors ir buvo Rusijos sąjungininkės“.

„Buvo akivaizdu, kad J.M.Barrosas pasirengęs konfrontacijai, – pažymi straipsnio autorius. -Vokietijos užsienio reikalų ministras Gido Verstervelle susitiko Kijeve su opozicijos lyderiais. NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmussenas ir JAV valstybės sekretorius Džonas Keris taip pat pasisakė prieš Rusijos spaudimą“.

„Rusija kelia vis mažiau ir mažiau baimės. Daugelį metų ji naudojo dujas kaip ginklą, kad priverstų sau paklusti. Tačiau, nors ji ir lieka Europos šalių aprūpinimo energetikos žaliava šaltiniu, priklausomybė nuo jos nuolat menksta, – sakoma straipsnyje. – Dabar Rusijos dujų pramonė pati priklauso nuo Vakarų technologijų ir investicijų. Rusijos karinė galia irgi jau nebedaro įspūdžio. Šalis vis dar tebeturi šiokių tokių galimybių, bet nebegali atlaikyti tiesioginės konfrontacijos. Iš tikrųjų viskas rodo, kad Rusijos valdžia savo retorika ir savo išsilaikymu tarptautinėje arenoje siekia išsikovoti Rusijos gyventojų pasitikėjimą. Bet tas pasitikėjimas palaipsniui senka“.

Šaltinis: Le Temps

2013.12.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.