Rusija nesuteikė pakankamai informacijos apie raketą 9M729


Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Mike’u Pompeo sakė, kad Rusija nesuteikė pakankamai informacijos apie 9M729 raketas, kurios, pasak JAV, pažeidžia Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo. EPA – ELTA nuotr.

Vizito Vašingtone metu Vokietijos ministras prašė JAV ir Rusijos išsaugoti INF sutartį, tačiau daugiausia priekaištavo Rusijai. 

Pasak H. Maaso, Rusija darė nepakankamai, kad įrodytų, jog ji laikosi sutarties, ir, likus visai nedaug laiko iki planuojamo JAV pasitraukimo iš sutarties, Rusijai tenka atsakomybė dėl INF sutarties išsaugojimo. 

Kiek anksčiau trečiadienį Rusijos ginkluotųjų pajėgų raketinių pajėgų ir artilerijos vadas generolas leitenantas Michailas Matvejevskis paneigė, kad raketa pažeidžia sutartį, teigdamas, kad maksimalus raketos skrydžio nuotolis yra 480 km. 

INF sutartis draudžia raketas, kurių skrydžio nuotolis yra didesnis nei 500 km. Sutartį 1987 metais pasirašė tuometis JAV prezidentas Ronaldas Reaganas ir Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas.

Praėjusį mėnesį JAV davė Rusijai 60 dienų terminą, kuris baigiasi vasario 2 d., sunaikinti raketas, kurios pažeidžia sutartį, arba JAV pradės šešių mėnesių trukmės oficialaus pasitraukimo iš sutarties procesą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.25; 05:00

print