Rusija nuteista už apšaudymą iš artilerijos ir demonstrantų sulaikymą


Rusija, kaip praneša Austrijos leidinys Der Standard, pirmą kartą pripažino Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) savo kaltę dėl žmogaus teisių pažeidimo per Čečėnijos konfliktą. Straipsnyje nurodoma, jog kalbama apie tai, kaip 2000 metų vasarį Rusijos kariuomenės artilerija netikėtai apšaudė Aslanbek-Šeripovo kaimą Šatojaus rajone Čečėnijoje.

Tada žuvo 30 žmonių ir 25 buvo sužeisti. Pareiškėjai iš Čečėnijos respublikos apkaltino RF valdžią pažeidus savo nužudytų giminaičių teises ir valdžios nesugebėjimu deramai ištirti.

„Tada Rusijos kariuomenės vadai užtikrino, kad artilerija nešaudys, kol kaime nebus ginkluotų kovotojų, – rašo leidinys. – Todėl žmonės, įtikinėję, kad jų kaime nebuvo kovotojų, buvo netikėtai užklupti artilerijos šūvių 2000-ųjų metų vasario 17 dieną“.

Išnagrinėjęs bylą, teismas įpareigojo išmokėti 13-kai pareiškėjų, netekusiems 18-os giminaičių, 1,16 mln. eurų moralinės žalos.

Be to, ketvirtadienį EŽTT įpareigojo Rusiją išmokėti 10 tūkst. eurų kompensaciją opozicionieriui Gariui Kasparovui ir dar dviem pareiškėjams, sulaikytiems 2007 metais už dalyvavimą demonstracijoje prieš Kremlių. „Ieškovas buvo sulaikytas ir nubaustas pinigine bauda tik už dalyvavimą demonstracijoje, kuri, valdžios požiūriu, buvo nesankcionuota“, – perduoda leidinys savąją EŽTT sprendimo traktuotę.

Beje, G.Kasparovas šiuo metu gyvena užsienyje, bijodamas, kad, „kaip ir kiti demonstracijose dalyvavę prezidento Vladimiro Putino priešininkai, jis gali atsidurti už grotų“, priduria Der Standard.

Šaltinis: Der Standard

2013.10.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.