Rusija „po 2024-ųjų“ pasitrauks iš TKS projekto


Rusija pareiškė „po 2024-ųjų“ pasitrauksianti iš TKS projekto. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, liepos 26 d. (AFP-ELTA). Rusija nusprendė „po 2024-ųjų“ pasitraukti iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) projekto, antradienį pareiškė naujasis šalies kosmoso agentūros vadovas Jurijus Borisovas.
 
Apie tai paskelbta tarp Kremliaus ir Vakarų tvyrant didžiulei įtampai, kurią sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą. TKS Žemės orbitoje skrieja nuo 1998 m. ir tai iki šiol buvo vienas iš nedaugelio projektų, kuriuose įtampa nepalietė Rusijos ir JAV bendradarbiavimo.
 
„Žinoma, iš pradžių įvykdysime visus savo įsipareigojimus mūsų partneriams, tačiau priimtas sprendimas po 2024-ųjų pasitraukti iš šios stoties, – Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė J. Borisovas. – Manau, kad iki tol pradėsime konstruoti nuosavą rusišką orbitinę stotį.“
 
V. Putinas į tai atsakė: „Gerai“.
 
Pasak J. Borisovo, situacija kosmoso pramonėje šiuo metu sudėtinga. Jis nurodė sieksiąs „pakelti kartelę ir, visų pirma, suteikti Rusijos ekonomikai visas reikiamas kosmoso paslaugas“, įskaitant navigaciją, komunikaciją ir duomenų perdavimą.
 
Nors Rusija labai didžiuojasi, kad 1961-aisiais tapo pirmąja pasaulio šalimi, nusiuntusia žmogų į Mėnulį ir į kosmosą paleidusia pirmąjį palydovą, ekspertų teigimu, šiuo metu šalies kosmoso agentūra yra nepalyginamai silpnesnė ir pastaraisiais metais patyrė daugybę nesėkmių, įskaitant korupcijos skandalus ir prarastus palydovus.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.07.27; 00:48
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.