Rusija siekė iškeisti buvusį JAV jūrų pėstininką į Vokietijoje kalinamą žudiką


Nelygiaverčiai mainai

Vašingtonas, gruodžio 12 d. (AFP-ELTA). JAV pastangas derėtis dėl Rusijoje kalinamo buvusio jūrų pėstininko išlaisvinimo kartu su krepšinio žvaigžde Brittney Griner sutrikdė Maskvos reikalavimas paleisti Vokietijoje laikomą nuteistą žudiką, teigia aukščiausio rango JAV pareigūnas ir žiniasklaida.
 
B. Griner iškeitus į nuteistą Rusijos ginklų prekeivį Viktorą Butą kilo klausimų, kodėl JAV nepavyko pasiekti, kad kartu su ja būtų paleistas buvęs jūrų pėstininkas Paulas Whelanas, kurį Maskva kaltina šnipinėjimu, o Vašingtonas tokį kaltinimą kategoriškai atmeta.
 
Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo atstovas spaudai Johnas Kirby sekmadienį buvo paklaustas apie pranešimus, esą derybos įstrigo dėl reikalavimo paleisti Vadimą Krasikovą, buvusį Rusijos vidaus šnipinėjimo organizacijos pulkininką, atliekantį bausmę iki gyvos galvos už žmogžudystę Vokietijoje.
 
J. Kirby ABC laidoje „This Week“ pripažino, kad „buvo toks teiginys, jog jie norėjo žmogaus pavarde V. Krasikovas, kurį sulaikė vokiečiai“.
 
„Tai tiesiog nebuvo laikoma rimtu pasiūlymu“, – sakė J. Kirby, apibūdinęs V. Krasikovą kaip „žudiką“.
 
Liepos pabaigoje J. Kirby sakė CNN, kad V. Krasikovo įtraukimas į bet kokį susitarimą buvo „nesąžiningas Maskvos bandymas išvengti labai rimto pasiūlymo“ iš JAV pusės.
 
Penktadienį Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre atsisakė komentuoti V. Krasikovo klausimą.
 
V. Krasikovas Vokietijoje atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už čečėnų kovotojo nužudymą Berlyno parke 2019 metais.
 
Žmogžudystę, Vokietijos valdžios institucijų teigimu, užsakė Rusijos žvalgybos tarnybos.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.12.12; 09:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *