Rusija siūlo svarstyti Edvardo Snoudeno užklausą dėl politinio prieglobsčio


Rusija neprieštarautų apsvarstyti amerikiečio maištininko Edvardo Snoudeno (Edward Snowden) prašymą suteikti politinį prieglobstį – tai paprastas Kremliaus žingsnis bandant kritikuoti Vakarus, mano "The Guardian".

E.Snoudenas pabėgo iš JAV, prieš išduodamas šį mėnesį laikraščiui "The Guardian" informaciją apie slaptą Amerikos sekimo programą, primena Miriam Elder. Manoma, kad dabar jis Honkonge, bet tiksliai jo buvimo vieta nežinoma.

Bijodamas JAV keršto, E.Snoudenas savaitgaly sakė, kad „linkęs ieškoti prieglobsčio bendrų vertybių šalyje“, kaip pavyzdį paminėdamas Islandiją.

Informacijos, kad E.Snoudenas iš tiesų kur nors prašė politinio prieglobsčio, kol kas negauta. Tačiau Vladimiro Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pranešė laikraščiui „Kommersant“: „Veiksime pagal faktą. Jeigu tokį kreipimąsi gausime, jis bus apsvarstytas“.

D.Peskovo pasisakymas apie galimybę suteikti politinį prieglobstį E.Snoudenui iššaukė pritarimo tam bangą, tęsia korespondentas: „Tai būtų gera idėja“, – sakė įtakingas deputatas nuo „Vieningosios Rusijos“ Robertas Šlegelis.

„Pažadėdama E.Snoudenui prieglobstį, Maskva imasi ginti tuos, kurie persekiojami politiniais motyvais. Amerikoje kils isterija. Jos tokią teisę pripažįsta tik sau“, – rašo Twitter‘yje Valstybės dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas ir žinomas Jungtinių Valstijų kritikas Aleksejus Puškovas.

„Pasiklausydamos telefonų ir sekdamos internetą, JAV specialiosios tarnybos pažeidė savo šalies įstatymus. Ta prasme E.Snoudenas, kaip ir Džulianas Asandžas (Assange), yra teisių gynėjas“, – pridūrė jis.

Nuotraukoje: Edvardas Snoudenas (Edward Snowden).

Šaltinis: "The Guardian"

2013.06.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *