Rusija užbaigė tiesti pirmąją dujotiekio „Nord Stream 2“ giją


Vamzdis. Slaptai.lt nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paskelbė, kad pirmoji prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“ gija jau yra nutiesta.
 
Jungtinės Valstijos ir kelios Europos šalys prieštaravo dujotiekio tiesimui, nes jis padidintų Europos priklausomybę nuo rusiškų gamtinių dujų ir Rusijos geopolitinę įtaką. Dujotiekis taip pat leistų Rusijai apeiti Ukrainą ir nemokėti jai dujų tranzito mokesčių.
 
„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad šiandien buvo sėkmingai užbaigtas pirmosios „Nord Stream 2“ gijos tiesimas“, – sakė V. Putinas.
 
„Tęsiami antrosios gijos tiesimo darbai“, – Sankt Peterburgo ekonomikos forume teigė Rusijos lyderis. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi imtis naujų panašių projektų.
 
12 mlrd. dolerių kainuojantis dujotiekis, Baltijos jūra sujungsiantis Rusiją ir Vokietiją, leis padvigubinti Rusijos į Vokietiją eksportuojamų gamtinių dujų kiekį.
 
Dujotiekio projektas sukėlė įtampą tarp JAV ir Vokietijos, tačiau galiausiai Vašingtonas atšaukė sankcijas Rusijos valdomai dujotiekio tiesimo bendrovei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.05; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *