Rusijai ruoštis karui padėjo … Vokietija


Okupuodama Krymą Rusijos kariuomenė pademonstravo puikų pasiruošimą ir puikią ginkluotę. Kad Rusijos ginkluotosios pajėgos pasirengusios atlikti sudėtingiausias kovines užduotis – akivaizdu. Bet kam turime „dėkoti“ už Rusijos armijos modernizavimą?

Pasirodo, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms pakelti kovinį lygį padėjo viena iš svarbiausių NATO ir Europos Sąjungos valstybių. Tai – Vokietija. Žinia apie Vokietijos išdavystę pasaulio visuomenei tapo prieinama po JAV Kongrese perskaitytos Mokslinių tyrimų tarnybos ataskaitos, taip pat – ir iš JAV slaptųjų tarnybų vadovų pranešimų.

Šią temą įdomiai gvildena Džošas Roginas laikraštyje „The Daily Beast“. 

Jis pastebi, jog už Krymą okupavusių padalinių kovingumą ir modernumą galima padėkoti … kai kurioms vokiečių firmoms. Pavyzdžiui, 2011-aisiais metais karinės pramonės gigantas Rheinmetall pasirašė stambų kontraktą su Rusija dėl specialaus poligono Muline (Rusijos pietūs) statybos. Poligonas buvo pastatytas. Jame rusų kareiviai galėjo mokytis kariauti naudojant specialius treniruoklius – simuliatorius. Objektas Rusijai kaštavo apie 140 mlj. JAV dolerių.

Mulino poligonas įspūdingas tuo, kad, naudojant specialius treniruoklius – simuliatorius, čia per metus galima apmokyti apie 30 tūkst. karių. Svarbu ir tai, kad Rheinmetall nenustojo bendradarbiauti su Rusija net kilus Ukrainos krizei. Šis projektas spaudžiant Vokietijos vyriausybei sustabdytas tik po „žaliųjų žmogeliukų“ įsiveržimo į Krymą.

JAV žvalgybos duomenimis, Mulino objektas sukonstruotas pagal Vokietijos armijoje naudojamus pavyzdžius. Taigi Rusijos armija dabar žino, kaip ruošiami vokiečių kareiviai. Iškalbinga ir tai, kad Rheinmetall planuose – nauji kariniai kontraktai su Rusijos karinėmis firmomis. Skandalinga ir tai, kad ši vokiška firma atsisako žurnalistams duoti bet kokius komentarus bei paaiškinimus.

JAV kol kas demonstruoja santūrų nepasitenkinimą sąjungininke dėl to, kad ši neatsakingai bičiuliaujasi su agresyvius planus puoselėjančia Rusija.

JAV atstovai taip pat reiškia apgailestavimą, kad Vokietija tęsė bendradarbiavimą su rusais Muline net tuomet, kai Kryme vyko karas. JAV žvalgybos ekspertai mano, jog visoms NATO ir ES narėms būtina nutraukti bet kokį karinį bendradarbiavimą su Rusija, kol ši neatsitrauks nuo Ukrainos sienų ir negrąžins užgrobto Krymo.

Vokietija – ne vienintelė NATO ir ES valstybė, bendradarbiaujanti su Rusija karinėse sferose. Rusijai karinius laivus „Mistral“ gamina Prancūzija, o Italija Rusijai tiekia karinius šarvuočius „Links“.

Kaip tvirtina Džošas Roginas leidinyje „The Daily beast“, Amerikos žvalgyba nežinojo, jog Rusijos ginkluotosios pajėgos profesionaliai paruoštos rimtiems koviniams veiksmams. Ši informacija JAV ekspertams buvo netikėta. Brookings Institution atstovas Fionas Chilas tvirtina, jog „Amerika nuo šiol tokiems reikalams privalo skirti daugiau dėmesio nei iki šiol“.

„Tiesa, kai kurie signalai JAV žvalgybą pasiekdavo ir anksčiau. Bet mes juos neteisingai traktavome ir neteisingai interpretavome“, – apgailestauja analitikas Fionas Chilas.

Dabar visi JAV kariniai ekspertai sutinka, kad Rusijos armija turi itin profesionaliai parengtų dalinių. Omenyje turimas ne tik revoliucingas karinių dalinių aprūpinimas ginklai, apsaugos bei ryšio priemonėmis. Pirmiausia kalbama apie pasikeitusią Rusijos armijos doktriną. Rusija nuo šiol į mūšio lauką meta tik itin gerai paruoštus ir puikiais ginklais aprūpintus greitojo reagavimo dalinius. Greitojo reagavimo daliniams į pagalbą čia pat ateina informaciniai ir kibernetiniai karai.

Įtakingi JAV gynybos pareigūnai oficialiai pripažįsta, jog pastaraisiais metais Rusijos karinės pajėgos pastebimai patobulėjo. Lyginant su 2008-ųjų metų karu Gruzijoje rusų armija – pasiekusi ypatingų laimėjimų. Pavyzdžiui, viceadmirolas Frankas Pandolfe Kongresui pareiškė, jog pastaraisiais metais Rusija steigė regionines vadavietes, kurioms skirtos užduotys – „koordinuoti ir sinchronizuoti karinių operacijų planavimą, pajėgų integraciją, judėjimą, žvalgybos paramą ir taktinį dalinių pasirengimą“. Taigi Rusija gali skubiai imtis bet kokių karinių manevrų bet kurioje pasaulio dalyje.

Specialistų teigimu, Rusijos karinė doktrina pastaraisiais metais buvo kardinaliai pakeista, be to, Rusija ir toliau ketina atlikti karinių pajėgų modernizacijos programą, didžiausią dėmesį skirdama profesionalioms greitojo reagavimo specialiosioms pajėgoms.

Tačiau bėda ta, kad tokius pasikeitimus fiksuojančių ataskaitų Vakaruose praktiškai niekas neskaito. O jeigu skaito, tai tik paviršutiniškai, nesigilinant, kas ten iš tiesų parašyta.

Įdomu, kaip šią informaciją pakomentuotų Vokietijos kanclerė Angela Merkel?

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Informacijos šaltinis – „The Daily Beast“.

2014.04.24; 18:33

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *