Rusijoje intensyviai verbuojami kontraktininkai


Rusijos gynybos ministerijos Personalo valdyba pradėjo masinę profesinės tarnybos karių, tarnaujančių pagal kontraktą, verbavimo kampaniją. Kontraktininkai gundomi užimti karių ir seržantų pareigas.

Kandidatams siūlomas 20–35 tūkst. rublių (1,8-3,1 tūkst. litų) atlyginimas. Bet prieš tai būtina jiems sėkmingai baigti įvadinius kursus per tris mėnesius truksiantį bandomąjį laikotarpį. Sėkmingai bandomąjį laikotarpį ir visus kursus teigiamai išlaikiusiems kandidatams bus siūlomi ne trumpesni kaip trijų metų trukmės kontraktai, kuriems pasibaigus kariai, žinoma, galės pasirašyti naujas sutartis ir naudotis pačiomis įvairiausiomis lengvatomis (pavyzdžiui, iš bankų gauti beprocentes paskolas).

Visoje Rusijos teritorijoje kandidatų verbavimu intensyvia rūpinasi net 30 karinių mokomųjų centrų, tuo pačiu metu pajėgiančių testuoti apie vieną tūkstantį jaunuolių. Rusijos gynybos ministerijos Švietimo departamentas raportavo generolams, kad iki 2017-ųjų metų planuojama suformuoti apie 425 tūkst. kontraktininkų korpusą ir kad tai – realūs planai. Mat paruošta ir įdiegta infrastruktūra pajėgi profesinei tarnybai atrinkti ir parengti apie 50 tūkst. karių per metus.

Nepaisant gausių reklaminių kampanijų ir įvairių skatinimo priemonių, Maskvos vyriausiojo karinio komisariato atstovai teigia, kad norinčiųjų tarnauti bent jau Maskvoje ir Pamaskvėje – labai mažai.

Parengta pagal izvestia.ru informaciją

2012.03.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.