Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 1100 protestavusių žmonių


Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 1100 dėl Ukrainos protestavusių žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, kovo 6 d. (AFP-ELTA). Daugiau nei 1100 žmonių Rusijos miestuose buvo sulaikyti sekmadienį per protestus prieš Maskvos karinę operaciją Ukrainoje, praėjus daugiau nei savaitei nuo puolimo pradžios, pranešė protestų stebėtojas.
 
„OVD-Info“ grupė pranešė, kad sekmadienį apie 14.20 val. Maskvos laiku (11:20 GMT) 35-uose miestuose buvo sulaikyti 1 103 žmonės, todėl bendras sulaikytų demonstrantų skaičius nuo vasario 24 d., kai prezidentas Vladimiras Putinas įsakė kariuomenei pradėti „specialiąją operaciją“ Ukrainoje, pasiekė 9472.
 
Daugiausia sulaikyta Sibiro mieste Novosibirske ir Jekaterinburge, Urale.
 
Riaušių policija taip pat sulaikė protestuotojus, susirinkusius didžiausių šalies miestų Maskvos ir Sankt Peterburgo aikštėse. Žymiausia Rusijos teisių grupė „Memorial“ pranešė, kad vienas pagrindinių jos aktyvistų Olegas Orlovas buvo sulaikytas Maskvos Maniežo aikštėje, nes laikė plakatą.
 
Rusijos policija penktadienį perspėjo, kad visi bandymai surengti nelegalias demonstracijas sekmadienį bus „nedelsiant numalšinti“, o organizatoriams ir dalyviams bus pateikti kaltinimai.
 
Po naujausių sulaikymų bendras sulaikytųjų demonstrantų nuo vasario 24 d., kai prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė kariuomenę į Ukrainą atlikti „specialią operaciją“, skaičius pasiekė beveik 10 tūkstančių. Nepaisant valdžios susidorojimo su demonstracijomis ir protestuotojams gresiant būti pasodintiems į kalėjimą, protestai nuo tada vyksta kiekvieną dieną.
 
Anksčiau šią savaitę įkalintas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas paragino rusus kasdien rengti demonstracijas, sakydamas, kad šalis neturėtų būti „išsigandusių bailių tauta“.
 
V. Putinas penktadienį pasirašė įstatymo projektą, numatantį įkalinimo bausmes iki 15 metų už „melagingas naujienas“ apie Rusijos armiją.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.03.07; 05:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *