Rusijos FSB teigia nustačiusi dar vieną atakos, pražudžiusios D. Duginą, įtariamąjį


FSB tave stebi dieną naktį

Maskva, rugpjūčio 29 d. (dpa-ELTA). Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) pirmadienį pareiškė nustačiusi dar vieną atakos, kurios metu žuvo Rusijos ideologo Aleksandro Dugino duktė Darja, įtariamąjį.
 
FSB tvirtinimu, įtariamas bendrininkas – 1978 m. gimęs Ukrainos pilietis, kuris liepos 30 d. atvyko į Rusiją per Estijos teritoriją. Anot saugumo tarnybos, vyras padėjo suorganizuoti nusikaltimą ir tuomet išvyko iš Rusijos.
 
29-erių D. Dugina žuvo rugpjūčio 20 d. kai netoli Maskvos sprogo jos automobilis. Daugelis analitikų mano, kad tikrasis atakos taikinys buvo jos tėvas. A. Duginas, kartais įvardijamas „Putino Rasputinu“ ar „Putino smegenimis“, prieš tai ilgą laiką pasisakė už rusakalbių teritorijų suvienijimą į didžiulę naują Rusijos imperiją ir aktyviai palaikė dabartinį Rusijos karą Ukrainoje. Karui pritarė ir D. Dugina.
 
Rusija kone iškart dėl atakos apkaltino Ukrainos saugumo tarnybas ir paskelbė, kad pagrindinė įtariamoji yra ukrainiečių tautybės moteris, kuri atvyko į Rusiją liepos pabaigoje ir išsinuomavo butą tame pačiame pastate, kuriame gyveno D. Dugina, jog galėtų stebėti savo auką. FSB teigimu, 1979 m. gimusi moteris iškart po atakos išvyko į Estiją.
 
Ukraina kategoriškai neigia turėjusi ką nors bendro su šia ataka.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.08.30; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *