Rusijos politikės Kremliuje demonstruoja 1980-ųjų metų stilių


Jaunos rusės seka paskutinius dvelktelėjimus nuo podiumų, bet politinio elito atstovės tvirtai ištikimos purioms šukuosenoms, pakeltiems pečiams ir plaukų geliui, rašo „The Daily Beast” korespondentė Ana Nemcova.

Žurnalistė aprašo „vieną iš seniausių Maskvoje grožio salonų Sadovo-Triumfalnaja gatvėje, kuriame lankosi valdininkės ir deputatės. „Apkūnios, išsipusčiusios moterys, pasipuošusios masyviomis brangenybėmis, sėdi tarsi statulos, kol jų plaukus dažo, džiovina, sušukuoja aukštyn ir sutvirtina laku. Populiariausias pageidavimas: „Prašom man aukštą šukuoseną, purią“, – sakoma straipsnyje.

A.Nemcova pateikia kultūrologinę informaciją. Vakaruose purios šukuosenos „dvelkia ne visai maloniu 1980-ųjų metų priminimu“. Bet paprastoms rusėms toji mada asocijuojasi su solidaus amžiaus viršininkėmis. „Paprastai tokį įvaizdį papildo stambūs ir brangūs auskarai su brangakmeniais, ilgi nagai ir švarkas su pakeltais pečiais“, – rašo A.Nemcova.

Kirpėja Larisa Bolotova sako, kad negali perkalbėti klienčių: jos įsitikinusios, kad šukuosenos atrodo solidžiai ir įspūdingai. „Atkakliausios tokių šukuosenų gerbėjos priklauso „Vieningajai Rusijai“ – tvirtina autorė.

Poetas Levas Rubinšteinas aiškina savaip: valdininkės „nesąmoningai kuria kažkokią iškilmingą, solidžią ir įtaigią uniformą, kad jas atpažintų saviškiai“.

Balerina Anastasija Voločkova maloningesnė. Ji mano, jog moterys politikės dėvi kvadratinio kirpimo kostiumus ir priglūdina plaukus, kad atrodytų ne tokios moteriškos ir, vadinasi, mažiau pažeidžiamos. „Bet kartais po kvailais šiurkščiais švarkais plaka švelnios moteriškos širdys“, – sako ji.

Nuotraukoje: šukuosenos, kurios buvo populiarios Rusijoje 1980-aisiais metais.

Šaltinis: „The Daily Beast”

2012.10.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *