Rusijos slaptosios tarnybos tebešnipinėja…


Rusijos slaptosios tarnybos nesiliauja šnipinėjusios Vokietijoje. Nemažina tempų šnipinėjant ir kitose NATO valstybėse. Šnipinėjimo dydžiai ir intensyvumas nė kiek nesumažėjęs ir, regis, nėra jokių požymių, jog sumažėtų ateityje.

Pagrindinis Rusijos žvalgybos dėmesys sukoncentruotas į NATO užsienio ir vidaus politiką bei Vokietijos užsienio politikos ypatumus.

Tokią oficialią išvadą paskelbė Vokietijos žvalgyba – Vokietijos Konstitucijos apsaugos biuras. Šios išvados oficialiai paskelbtos įtakingame Vokietijos leidinyje Handelsblatt. Minėta ataskaita apima 2013-ųjų metų laikotarpį.

Taigi Rusija ir 2013-aisiais neatsisakė savo žvalgybinių intrigų Vokietijoje nepaisant aplinkybės, jog Vokietijos ir Rusijos tarpusavio santykiai – draugiški, be didesnių pykčių ir konfliktų. (Todėl galima tik spėti, kokie Rusijos žvalgybos mastai tose valstybėse, su kuriomis Kremlius konfliktuoja, nesutaria ar rimtai ginčijasi).

Ypač Rusijos šnipai domisi Vokietijos ginkluotosiomis pajėgomis ir Vokietijos karine pramone. Rusijos šnipams rūpi viskas: reformos, įgyvendinamos Vokietijos armijoje, naujoji Vokietijos ginkluotė, Vokietijos bendradarbiavimas su NATO ir Europos Sąjungos partneriais… Rusijos žvalgyba intensyviai renka duomenis net apie tas Vokietijos institucijas, kurios rūpinasi civiline sauga. Ką jau bekalbėti apie mokslinius ir technologinius tyrimus, kurie gali būti panaudoti Kosmoso ar karinėje pramonėje.

Informacijos šaltinis – Handelsblatt.

2014.05.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *