Rusijos valstybės Dūma priėmė naują įstatymą dėl valstybės išdavystės


RF Valstybės Dūma išplėtė “valstybės išdavystės” sąvoką, priimdama naują įstatymo projektą, rašo Michaelis Liudvigas “Frankfurter Allgemeine” puslapiuose. Dabar, kad taptum Tėvynės išdaviku, užtenka kontakto su užsienio organizacija, neva tai „grėsminga Rusijos saugumui“.

Taip pat reikia saugotis nevyriausybinių organizacijų, finansuojamų iš užsienio, ir neapgalvoto žinių, sudarančių valstybės paslaptį, pagarsinimo. „Beje, tos žinios gali tapti tokiomis jau po jų publikavimo“, – perspėja Michaelis Liudvigas.

„Dabar įstatymas visai kitaip traktuoja „grėsmę Rusijos saugumui“, – rašo M.Liudvigas. – Jei anksčiau būdavo kalbama grynai apie pavojų „iš išorės“, tai dabartinė traktuotė leidžia ir „vidaus politikos reikalus“ interpretuoti kaip valstybės išdavystę ir šnipinėjimą.

Įstatymo projektas, pateiktas Dūmai FST iniciatyva ir per antrąjį skaitymą sulaukęs visų parlamento frakcijų pritarimo, išskyrus susilaikiusią saikingą kairiąją „Teisingąją Rusiją“, turi „sutrukdyti užsienio valstybių specialiosioms tarnyboms padaryti žalą Rusijos valstybinėms ir nevalstybinėms organizacijoms“, – sakoma straipsnyje.

Rusijos opozicija, pilietinės visuomenės atstovai ir užsienio organizacijos vertina eilinį įstatymo projektą kaip „puolimą prieš nevyriausybines organizacijas“ ir „prezidento Putino griežto vidaus politikos kurso tęsinį“. Jų nuomone, priėmus naują įstatyminę iniciatyvą, Tyrimo komitetui bus žymiai paprasčiau vykdyti represijas prieš aktyvius režimo kritikus.

Rusijos žmogaus teisių ombudsmenas Vladimiras Lukinas pareiškė, kad įstatymo projektas „prieštarauja tarptautinėms normoms ir Rusijos Konstitucijai“, o tarptautinė teisių gynimo organizacija “Amnesty International”  padavė ieškinį Europos Tarybai, iškėlusi abejones, ar naujasis įstatymas atitinka Europos Žmogaus teisių gynimo konvencijos normas, praneša straipsnio autorius.

Šitame fone Rusijos opozicija planuoja artimiausią šeštadienį surengti naujas demonstracijas. Pagrindinis reikalavimas bus išlaisvinti visus įkalintus Vladimiro Putino kurso priešininkus.

Dar daugiau, Opozicijos koordinacinė taryba, paraginusi Rusijos vadovybę atsisakyti naudoti fizinę prievartą prieš taikių protesto akcijų dalyvius, sieks, kad Vakarų valstybės uždarytų banko sąskaitas asmenims, prisidėjusiems prie represijų prieš opozicionierius, ir uždraustų jiems įvažiuoti į ES ir JAV teritoriją, pažymi leidinys.

Šaltinis: “Frankfurter Allgemeine”

2012.11.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *