Rusų mažumos laimėjimas Latvijoje


Rusakalbių mažumos aktyvistai Latvijoje pasiekė pirmąjį laimėjimą dar kartą pabandę išsikovoti vienodas pilietines teises rusų ir latvių kilmės asmenims Latvijoje“, – rašo “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Leidinio duomenimis, Latvijos CIK patvirtino, kad referendumo šiuo klausimu naudai surinkta 12 686 balsai, kai tuo tarpu įstatymas reikalauja surinkti ne mažiau kaip 10 000. Leidinys taip pat praneša, kad naujos iniciatyvos organizatoriai reikalauja atšaukti „nepiliečių“, neturinčių teisės dalyvauti rinkimuose ir gauti darbą pagal kai kurias specialybes, institutą ir iki 2014 metų suteikti visapusišką pilietybę visiems šalies gyventojams, nekeliant jokių sąlygų.

CIK turi patikrinti, ar naujoji iniciatyva suderinama su šalies konstitucija ir jei įvykdyta ši sąlyga, pradėti antrą, valstybės remiamą parašų rinkimą, per kurį už referendumą turėtų pasirašyti mažiausiai 10 procentų gyventojų, t. y. daugiau kaip 150 tūkst. žmonių, paaiškina leidinys. „Kadangi praktiškai niekas iš latvių daugumos nepritaria lygių teisių rusams idėjai, niekas nesitiki sėkmės, tačiau iniciatyva laikoma svarbiu bandymu mobilizuoti slavų daugumą“, – sakoma straipsnyje.

Leidinys taip pat pažymi, kad iniciatyvos kritikai bijo visuomenės susiskaldymo ir tarpetninės įtampos sustiprėjimo, kuri, atrodo, pradėjo silpnėti.

Šaltinis: Frankfurter Allgemeine

2012.10.01     

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *