Rusų šnipai, prasiskverbę į Vakarus, užkoduotiems pranešimams perduoti naudojo “Youtube”


Šnipai perdavinėjo į Maskvą slaptus duomenis: naujų rūšių ginklų projektus, politinius dosjė, dokumentaciją apie NATO pajėgas. Taip rašo Gvido Olimpio laikraščio “Corriere della Sera” portale.

„Kai 2011 metų spalį Vokietijos policija įsiveržė į Haidrun Anšlag namus, niekas negalvojo, kad ją užklups netikėtai. Bet būtent taip ir atsitiko. Tuo momentu 46-rių rusų šnipė perdavinėjo duomenis per trumpųjų bangų radijo stotį, sujungtą su kompiuteriu. Po kelių valandų buvo suimtas jos vyras, 52-jų metų Andreas.

Toji sutuoktinių pora gyveno dvigubą gyvenimą: jie vadovavo šnipų tinklui, įdiegtam Vakaruose Rusijos Užsienio žvalgybos valdybos (SVR). Pora įsikūrė Vokietijoje devintojo dešimtmečio pabaigoje, rašo leidinys.

„Anšlagai turėjo kontaktų Vokietijoje, jiems net pavyko užverbuoti keletą „kurmių“ Nyderlanduose. Tarp jų buvo Raimondas Peterėjus, dirbęs konsulu Honkonge. Visiškai įmanoma, kad sutuoktiniai buvo susiję su „kolegomis“, demaskuotais JAV 2010-aisiais metais, tarp kurių buvo ir Ana Čapman“ – rašo straipsnio autorius.

„Tyrimo metu išaiškėjo, kad Andreas ir jo žmona naudojo įvairias ryšio su vadovybe sistemas. Be radijo, jie naudojosi “Youtube”, kur įdėdavo vaizdą su užkoduotu laišku. Sistema gyvavo gana ilgai, per ją į Maskvą būdavo perduodamos svarbios žinios: naujų ginklų rūšių projektai, politiniai dosjė, dokumentacija apie NATO pajėgas.

Užsienio žvalgybos tarnyba mokėjo jiems algą 100 tūkstančių eurų per metus plius kompensaciją už žinias, gautas iš informatorių. Anšlagų veikla buvo nutraukta dėka Aleksandro Potejevo, buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų karininko, kurį dešimtajame dešimtmetyje užverbavo CŽV ir kuris 2010 metais pabėgo į JAV“, sakoma straipsnyje.

Nuotraukoje: Haidrun Anšlag ir jos vyras Andreas.

Šaltinis: “Corriere della Sera”

2012.11.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *