„Rzeczpospolita“: Lenkija norėtų surengti konsultacijas su J. Bidenu prieš jo susitikimą su V. Putinu


Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda. EPA-ELTA nuotr.

Lenkija mėgina susitarti dėl šalies prezidento Andrzejaus Dudos susitikimo su Baltųjų rūmų šeimininku Joe Bidenu prieš jo derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, numatytas birželio 16 d. Tai antradienį pranešė laikraštis „Rzeczpospolita“.
 
Pasak leidinio, Lenkija „siekia, kad būtų surengtos konsultacijos su J. Bidenu prieš JAV ir Rusijos viršūnių susitikimą birželio 16 d.“.
 
Laikraštis remiasi „keliais nepriklausomais šaltiniais“, kurie „patvirtina, jog Amerikos prezidentas neįspėjo nei Lenkijos, nei Ukrainos prieš paskelbdamas gegužės 19 d., kad nebeketina blokuoti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimo darbų, nors buvo daug progų pasikonsultuoti“.
 
Kaip rašo „Rzeczpospolita“, dabar Varšuva būgštauja, kad „Nord Stream 2“ taps precedentu, nulemsiančiu tolesnį J. Bideno komandos elgesį su Lenkija ir kitomis regiono šalimis. Šiai nuomonei pritaria nepriklausomi ekspertai.
 
„J. Bideno administracija nuėjo pernelyg toli, atsisakydama pasikonsultuoti su sąjungininkais iš Vidurio Europos prieš susitikimą su V. Putinu“, – sakė laikraščiui Amerikos instituto „German Marshall Fund“ Varšuvos biuro direktorius Michałas Baranowskis.
 
Kaip pažymi „Rzeczpospolita“, geriausias būdas išsklaidyti Lenkijos būgštavimus būtų A. Dudos pokalbis su J. Bidenu per NATO viršūnių susitikimą Briuselyje birželio 14 d., likus dviem dienoms iki JAV ir Rusijos vadovų derybų Ženevoje. Bet kol kas Amerikos prezidentas ketina susitikti tik su kolega iš Turkijos Recepu Tayyipu Erdoganu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.08; 17:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.