S. Skvernelis: tiesioginiai merų rinkimai turi būti įteisinti


Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigia palaikysiąs Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdybos suformuluotą poziciją, kad tiesioginius merų rinkimus ir dabartinį mero, kaip renkamo politiko, statusą būtina siekti išlaikyti. Opozicijos lyderis pabrėžė, kad sieks, jog LSA poziciją įtvirtinančios Konstitucijos pataisos būtų priimtos Seime.
 
„Savo ruožtu galiu patikinti, kad Seimo opozicija sieks išlaikyti politinį stabilumą ir gins šiuo metu esamą tiesioginių mero rinkimų sistemą, kitu atveju, jei prireiks, rinksime piliečių parašus ir inicijuosime referendumą, kad būtų priimtas sprendimas, atitinkantis visuomenės lūkesčius“, – rašoma S. Skvernelio pranešime žiniasklaidai.
 
Pranešime pažymima, kad pasitarimo metu savivaldybių merai išsakė savo nuomonę dėl priimto Konstitucinio Teismo sprendimo ir išreiškė viltį, jog sėkmingai šešerius metus veikusi bei visuomenės lūkesčius atliepusi tiesioginių merų rinkimų sistema nebus nubraukta, o jai veikti bus sudarytos reikalingos teisinės sąlygos.
 
LSA prezidento Mindaugo Sinkevičiaus nuomone, tiesioginiai mero rinkimai itin prisideda prie gyventojų didesnio pasitikėjimo vietos vykdoma politika, suteikia teisę išreikšti būtent savo asmeninę valią renkant savivaldybės vadovą.
 
 „Įvertinę, kad piliečių pasitikėjimas vietos valdžia auga, o už teisę tiesiogiai rinkti merus pasisako dauguma šalies gyventojų, esame įsitikinę, kad dabartinė rinkimų sistema pasiteisino. Ji užtikrina savivaldybių veiklos tęstinumą, politinį stabilumą ir mero kaip vietos lyderio, atstovaujančio konkrečios teritorijos gyventojų interesams, vaidmenį“, – teigė M. Sinkevičius.
 
ELTA primena, kad Konstitucinis Teismas pirmadienį paskelbė, jog tiesioginių merų rinkimų tvarka prieštarauja Konstitucijos 119 straipsniui. Dėl šio klausimo į KT kreipėsi 46 praėjusios kadencijos parlamentarai, daugiausia – konservatoriai, taip pat kreipimąsi pasirašė keli liberalai, „darbiečiai“, buvę „tvarkiečiai“.
 
Šis nutarimas įsigalios 2023 m. gegužės 3 d., o tai reiškia, kad šiuo metu pareigas einantys merai galės vykdyti savo įgaliojimus iki kadencijos pabaigos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.24; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.