Sakartvelo ambasadorius iškviestas į Azerbaidžano URM dėl incidento pasienyje


Pirmadienį Sakartvelo ambasadorius Baku buvo iškviestas į Azerbaidžano užsienio reikalų ministeriją dėl incidento pasienyje. Tai pranešė Azerbaidžano URM spaudos tarnyba.
 
Pasak žinybos atstovų, ambasadorius buvo iškviestas dėl to, kad sekmadienį grupė asmenų, pažeidusių Azerbaidžano sieną, užpuolė pasieniečius, budėjusius prie Kešikčidago (David Garedži) vienuolynų  komplekso, ir juos užgauliojo. Iš ambasadoriaus buvo pareikalauta „atitinkamų paaiškinimų“.
 
„Apgailestaudami pažymime, kad tokie veiksmai visiškai prieštarauja Azerbaidžano ir Sakartvelo strateginės partnerystės santykių dvasiai, ir laikome tai provokacija, kuria siekiama sukelti dviejų šalių konfrontaciją“, – sakoma Azerbaidžano URM pranešime.
 
Kešikčidago (David Garedži) vienuolynų kompleksas yra dviejų šalių pasienyje. Jį sudaro uolose iškirstos olos. Dalis komplekso yra Azerbaidžano teritorijoje, dalis – Sakartvelo. Dėl to vis kyla teritorinių ginčų.
 
Nuo 1996 metų vyksta Azerbaidžano ir Sakartvelo valstybinės sienos, kurios ilgis – 480 kilometrų, delimitavimo darbai. Iki šiol suderinti 314 kilometrų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.16; 06:23
 
print