Šalies gyventojai palankiai vertina Susisiekimo ministerijos veiklos skaidrumą


Lietuvos gyventojai kasmet vis geriau vertina Susisiekimo ministerijos veiklos skaidrumą – tai rodo jau trečius metus iš eilės surengtas šalies gyventojų nuomonės tyrimas, kurį atlieka bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.

Daugiau kaip pusė (52 proc.) respondentų, save laikančių pakankamai informuotais apie Susisiekimo ministerijos ir jos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ir bendrovių darbą, ministerijos veiklą vertina kaip skaidrią arba greičiau skaidrią.

Tai dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais metais. Be to, 8 proc. sumažėjo žmonių, kurie šiuo klausimu nuomonės neturėjo.

Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojų informuotumas apie Susisiekimo ministerijos veiklą gerėja. Daugiau kaip pusė apklaustųjų teigia gaunantys pakankamai informacijos apie ministerijos bei jos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ir bendrovių veiklą.

Pažymėtina, kad pakankamai informuoti žmonės šių institucijų veiklą vertina daug geriau, nei tie, kuriems tokios informacijos nepakanka. Informacijos dažniau pakanka vidutinio amžiaus (30–49 m.) gyventojams, informacijos trūkumą įprastai mini vyresni (50–74 m.) žmonės.

Tyrimo duomenimis, Susisiekimo ministerijos veikla domisi ir didelė dalis jaunų (15–29 m.) žmonių – 46 proc. jų teigia gaunantys pakankamai informacijos.

Veiklos skaidrumas yra nuolatinis Susisiekimo ministerijos siekis. Dėl aktyvios antikorupcinės veiklos Susisiekimo ministerijai šiemet teko pirmoji vieta visų šalies ministerijų reitinge, apibendrinančiame VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikto tyrimo rezultatus.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.12.15; 20:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.