Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas M. bin Salmanas neigia užsakęs įvykdyti J. Khashoggio žmogžudystę


Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammadas bin Salmanas neigia užsakęs įvykdyti šalies žurnalisto Jamalo Khashoggio žmogžudystę prieš beveik vienerius metus, skelbia BBC.
 
Interviu JAV televizijos „CBS News“ laidai „60 minučių“ M. bin Salmanas teigė prisiimąs atsakomybę dėl to, kas įvyko, nes jis šalies lyderis, bet neigia asmeniškai užsakęs ją įvykdyti, ar turėjęs žinių apie tai tuo metu.
 
„Prisiimu visą atsakomybę kaip lyderis Saudo Arabijoje, ypač kai žmogžudystę įvykdė asmenys, dirbantys Saudo Arabijos vyriausybei“, – teigė M. bin Salmanas.
 
„Tai buvo klaida. Ir aš privalau imtis visų veiksmų, kad ateityje būtų išvengta tokių dalykų“, – sakė M. bin Salmanas ir pavadino nusikaltimą „bjauriu“.
 
J. Khashoggis nužudytas pernai spalio 2 d. savo šalies konsulate Stambule. Kaip nurodoma, žurnalisto kūnas buvo supjaustytas dalimis ir išneštas iš konsulato pastato, bet palaikai iki šiol taip ir nebuvo rasti.
 
M. bin Salmanas, kuris laikomas Saudo Arabijos de facto valdovu, įtariamas asmeniškai užsakęs įvykdyti J. Khashoggio – žurnalisto, kritikavusio vyriausybę – žmogžudystę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 08:00
print