Seimas atleido kadenciją pabaigusius teisėjus


Print

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretus, priėmė nutarimus dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų atleidimo, pasibaigus paskyrimo į pareigas terminui.

Seimas iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui, atleido Sigitą Rudėnaitę. Už šį sprendimą, kuris įsigalios gegužės 18 d., slaptai balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 1 parlamentaras.

Jonas Prapiestis atleistas iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo ir šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigų, pasibaigus įgaliojimų terminui. Tai numatantį nutarimą slaptu balsavimu parėmė 62 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 2 parlamentarai. Priimtas Seimo nutarimas įsigalios šių metų rugpjūčio 2 d.

Seimas po slapto balsavimo taip pat pritarė Aloyzo Kruopio atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigų, Reginos Gaudutienės ir Rūtos Mickevičienės atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigų, pasibaigus įgaliojimų laikui.

Informacijos šaltinis – agentūra ELTA.

2017.05.11; 05:25