Seimas imasi svarstyti N. Statkaus kandidatūrą vadovauti Žvalgybos kontrolierių įstaigai


Nortautas Statkus. ELTA / Andrius Ufartas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį pasiūlė Seimui žvalgybos kontrolierių Nortautą Statkų paskirti Žvalgybos kontrolierių įstaigos vadovu.
 
Pristatydama kandidatą ji akcentavo jo patirtį ir kompetenciją. „Tai, kad N. Statkus yra patyręs vadybininkas yra labai svarbu kuriant Žvalgybos kontrolierių įstaigą iš esmės nuo nulio. Labai svarbu ir tai, kad nepaskyrus šios įstaigos vadovo jokie jos tyrimo darbai negalės būti pradėti“, – iš Seimo tribūnos sakė V. Čmilytė-Nielsen.
 
Kviesdama palaikyti pasiūlytą kandidatą, Seimo pirmininkė sakė, kad, jos nuomone, N. Statkaus kompetencijos ir patirties pakaks, kad būtų sukurta veiksminga Žvalgybos kontrolierių įstaiga.
 
Prisistatydamas Seimo nariams kandidatas vadovauti Žvalgybos kontrolierių įstaigai N. Statkus žadėjo suburti kompetentingą ir patikimą darbuotojų komandą, sukurti sklandžiam darbui tinkamas sąlygas ir reguliariai informuoti Seimą ir visuomenę apie įstaigos veiklą.
 
Pasak jo, kad naujai kuriama įstaiga galėtų  pradėti kokybiškai  ir efektyviai veikti, pirmiausia reikia įregistruoti ją, kitas svarbus darbas – jos tapimas paslapčių subjektu, taip pat laukia personalo paieškos ir įdarbinimo etapas.
 
Atsakydamas į Seimo narių klausimą dėl komandos, N. Statkus sakė, kad kol kas būtų per anksti apie tai kalbėti, bet taip pat sakė, kad yra numatęs „keletą kandidatūrų, kurie dirba ne žvalgybos tarnybose“.
 
Artimiausiu metu N. Statkaus kandidatūrą svarstys Seimo frakcijos ir komitetai, pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK).
 
Žvalgybos kontrolierių įstatymas numato, kad vieną žvalgybos kontrolierių Seimas Seimo pirmininko teikimu, apsvarsčius žvalgybos institucijų parlamentinę kontrolę atliekančiam Seimo komitetui ir už žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimą atsakingam Seimo komitetui, skiria Žvalgybos kontrolierių įstaigos vadovu.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2023.04.04; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *