Seimas imsis naujos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos sudarymo


Kalba, Tauta, Tėvynė – svarbiausi žodžiai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui nutarimų projektus, kuriais siūloma sudaryti naujos sudėties Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, patvirtinti jos vadovybę.
 
Violetą Meiliūnaitę siūloma paskirti šios  komisijos pirmininke, o jos  pavaduotoju – Vidą Valskį.
 
Dr. Violeta Meiliūnaitė yra Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyresnioji mokslo darbuotoja.
 
Doc. dr. Vidas Valskys yra Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lietuvių kalbotyros ir didaktikos katedros docentas ir Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos kalbos tvarkytojas.
 
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės ir pavaduotojo kandidatūras išsirinko Seimo Švietimo ir mokslo komitetas.
Seimui taip pat bus pasiūlyta atleisti iš pareigų į naujos sudėties komisiją nepatekusį Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininką Audrį Antanaitį.
Norime išlikti lietuviais. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Jeigu Seimas pritartų, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nariais būtų paskirti Albina Auksoriūtė, Dalia Gedzevičienė, Laimantas Jonušys, Laura Kamandulytė-Merfeldienė, Ramunė Kasperė, Rūta Kazlauskaitė, Žydronė Kolevinskienė, Violeta Meiliūnaitė, Lina Murinienė, Vilija Sakalauskienė, Daiva Sinkevičiūtė, Vitalija Stravinskienė, Virginija Stukaitė-Laniauskienė, Jurga Trimonytė-Bikelienė, Vidas Valskys, Vilma Zubaitienė.
 
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narius 5 metams skiria ir atleidžia Seimas Švietimo ir mokslo komiteto teikimu.
 
Kalbos komisijos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją Švietimo ir mokslo komiteto teikimu iš Kalbos komisijos narių 5 metų laikotarpiui skiria ir atleidžia Seimas.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2022.11.17; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *