Seimas pradėjo A. Antanaičio atleidimo procedūrą


Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimas po pateikimo pritarė nutarimo projektui, siūlančiam atleisti Audrį Antanaitį iš Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pareigų pasibaigus kadencijai.
 
Už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, antradienį vakare po pateikimo balsavo 54 Seimo nariai, prieš buvo 20, susilaikė 11 parlamentarų. Jo svarstymas plenarinėje salėje planuojamas lapkričio 24 d.
 
Seimo narys Stasys Tumėnas nepritarė A. Antanaičio atleidimui, kuris, jo nuomone, „nėra pakankamai motyvuotas“. Parlamentaras pasigedo aiškumo ir skaidrumo šioje atleidimo procedūroje. S. Tumėnas pagyrė A. Antanaitį, sakydamas, kad jis yra humanistas, Lietuvos patriotas, žurnalistas, pelnęs daugybę apdovanojimų.
 
Seimo komiteto pirmininkas A. Žukauskas akcentavo, kad A. Antanaitį siūloma atleisti pasibaigus jo penkerių metų kadencijai komisijos pirmininko pareigose.
 
Kaip ELTA jau skelbė, antradienį Seimui pristatyta dr. Violetos Meiliūnaitės kandidatūra į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkus.
Seimo posėdyje jos paskyrimo  klausimas bus svarstomas ketvirtadienį, lapkričio 24 d.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2022.11.23; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *