Seimas spręs, ar pritarti dviejų teisėjų atleidimui


Lietuviškoji Temidė. Slaptai.lt nuotr.

Seimas ketvirtadienį spręs, ar pritarti prezidento Gitano Nausėdos pateiktiems dekretams dėl Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų Aloyzo Kruopio bei Lino Žukausko atleidimo.
 
Abu Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai, kurie buvo apklausti kaip specialieji liudytojai teisėjų korupcijos byloje, iš einamų pareigų traukiasi savo noru. Tokio apsisprendimo motyvų jie plačiau nekomentuoja, tačiau A. Kruopys savo pareiškime tai sieja ir su sveikatos būkle.
 
Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Algimanto Valantino nuomone, teisėjai tokį sprendimą galėjo priimti ir visapusiškai įvertinę savo galimybes esamomis aplinkybėmis toliau eiti teisėjų pareigas.
 
Atleidus šiuos teisėjus, Lietuvos apeliaciniame teisme liktų 28 teisėjai, todėl teisėjų pasitraukimas iš esmės nepailgins teismą pasiekiančių bylų nagrinėjimo trukmės. Be to, artimiausiu metu turėtų įvykti atranka į anksčiau teisme atsilaisvinusias teisėjų vietas.
 
Seimui ketvirtadienį taip pat bus pateiktas projektas dėl Mariaus Bajorino kandidatūros į Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigybę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.17; 07:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.