Seime įregistruotas ypatingojo prokuroro įstatymo projektas


Dešimties Seimo narių grupė, atstovaujanti įvairias Seimo frakcijas (tiek iš valdančiosios daugumos, tiek iš opozicijos) įregistravo Lietuvos Respublikos ypatingojo prokuroro įstatymo projektą (projekto Nr. XIP-3997).

Seimo narių grupei priklauso: Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas, Vida Marija Čigriejienė, Kazimieras Uoka, Andrius Mazuronis, Donalda Meiželytė-Svilienė, Aurelija Stancikienė, Laimontas Dinius, Gediminas Navaitis, Rimantas Sinkevičius.

Projekto paskirtis – nustatyti ypatingų, veiksmingam valstybės funkcionavimui būtinų tyrimų teisinius pagrindus, o taip pat – ypatingojo prokuroro tokiems tyrimams atlikti įgaliojimus, atsakomybę ir jo paskyrimo tvarką bei tokio prokuroro atliktų ypatingų tyrimų išvadų patvirtinimo ir jų įgyvendinimo tvarką. Projektas parengtas atsižvelgiant į Jungtinių Amerikos Valstijų, kuriose yra panašus institutas, kaip čia siūlomas ypatingasis prokuroras, teigiamą praktiką.

Projektas nustato, kad ypatingi tyrimai gali būti atliekami, esant poreikiui ginti itin reikšmingus viešuosius interesus, kai tai susiję su teisėtumo užtikrinimo klausimais, kliūtimis teisingumui vykdyti, galimu viešojo administravimo neveiksmingumu, įgyvendinant itin svarbius valstybei tikslus, galima korupcija, valstybės institucijų, pareigūnų ar tarnautojų įgaliojimų viršijimu ar piktnaudžiavimais tarnybine padėtimi, su galimai neskaidriais stambaus masto ekonominiais sandėriais ar ūkine finansine veikla, galimomis grėsmėmis socialinei aplinkai, darnai, sveikatai ar  nacionaliniam saugumui.

Seimo narių grupė siūlys šį projektą svarstyti Seimui pačioje pavasario sesijos pradžioje. Įvairios valstybinio masto problemos – garsieji LEO sandėriai ir kiti galimai neskaidrūs veiksmai energetikoje, pedofilijos byla, teismo sprendimų nevykdymas dėl Kazokiškių sąvartyno ir kita. Seimo narių nuomone, pastebimas tam tikras generalinės prokuratūros ir kitų valstybės institucijų bei pareigūnų ir tarnautojų vangumas, ginant viešąjį interesą, siekiant atsakomybės už teisės aktų pažeidimus, netinkamą valstybinių funkcijų įgyvendinimą.

2011.12.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.