Seime priimti teisės aktų pakeitimai užtikrins mokesčių mokėtojų kontrolės skaidrumą


Seime priimtos Finansų ministerijos pasiūlytos Mokesčių administravimo, Pridėtinės vertės mokesčio įstatymų ir Kelių transporto kodekso pataisosatveria platesnį kelią progresyvioms mokesčių administravimo priemonėms įgyvendinti Lietuvoje. Jos ne tik pagerins mokesčių administravimą, bet ir padidins visų mokesčių mokėtojų veiklos ir jų kontrolės skaidrumą, taip pat neabejotinai duos papildomų valstybės biudžeto pajamų.

„Šiems teiginiams pagrindo suteikiaValstybinės mokesčių inspekcijos nuo 2015 metų gegužės vykdomo PVM sąskaitų faktūrų projekto rezultatai, kurie viršijo mūsų lūkesčius – palyginti su praėjusiais metais, kontroliuojamų įmonių mokėtinas PVM išaugo beveik 80 procentų“, ‒ sako finansųministras Rimantas Šadžius.

Pasak R.Šadžiaus, siekiant efektyviai įgyvendinti Vyriausybės tikslą sumažinti šešėlinę ekonomiką, įteisinama prievolė visiems mokesčių mokėtojams elektroniniu būdu teikti mokesčių inspekcijai PVM sąskaitų faktūrų ir prekių gabenimo važtaraščių duomenis.

„Panaudojant modernias technines priemones, bus sumažinti pajamų neapskaitymo ir mokesčių vengimo mastai, užtikrintos lygios konkurencijos sąlygos sąžiningam verslui bei užkardytos galimybės išvengti mokesčių nesąžiningiems rinkos dalyviams“, ‒teigia finansųministras R.Šadžius.

Tuo pat metu priimtos įstatymų pataisos sudarys sąlygas mažinti administracinę naštą ir mokesčių mokėtojams. VMI, turėdama mokesčių mokėtojų gaunamų ir išrašomų PVM sąskaitų faktūrų duomenis, galės parengti ir pateikti jiems preliminarias PVM deklaracijas, be to, mokesčių mokėtojų atžvilgiu bus atliekama mažiau patikrinimų bei rečiau trukdomas jų verslas, o daugiau analizuojami pateikti duomenys bei tikslingai tikrinamos tik rizikingos įmonės.

Pagal naują Mokesčių administravimo įstatymo tvarką, visi mokesčių mokėtojai privalės nuolat teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai PVM sąskaitų faktūrų ir vidaus vežimams kelių transportu naudojamų važtaraščių duomenis, bus sudarytos prielaidos minėtus duomenis teikti ir naudoti elektroninėje erdvėje realiu laiku. Tai leis mokesčių administratoriui, gavus vidaus vežimams kelių transportu naudojamų važtaraščių duomenis, kur kas efektyviau valdyti gana plačias mokestines rizikas.

Įteisinamas elektroninės formos važtaraštis, užtikrinant jo autentiškumą, turinio vientisumą ir įskaitomumą.

Taip pat nustatyta, kad mokesčio deklaracija ir su mokesčio apskaičiavimu ir sumokėjimu susiję kiti dokumentai būtų pateikiami elektroniniu būdu VMI nustatyta tvarka.

Pastarieji pakeitimai – viena iš kuriamos Išmaniosios mokesčių sistemos (i.MAS) posistemių, kurios koncepcija parengta, išanalizavus Portugalijos, Gruzijos, Švedijos, Olandijos bei kitų Europos šalių taikomas modernias elektronines mokesčių administravimo priemones ir atsižvelgus į užsienio mokesčių administratorių realią patirtį bei identifikuotas klaidas.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.11.21; 06: 07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *