Seimo komitete aptars karo prieš Ukrainą pamokas


Kenos geležinkelio stotyje – Rusijos karo prieš Ukrainą žiaurumus iliustruojančių nuotraukų paroda. Lietuvos spaudos fotografų klubo nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) trečiadienį bus aptartos karo prieš Ukrainos pamokos ir jų pritaikymas rengiantis Lietuvos gynybai.
 
„Tikslas yra iš žmonių, kurie buvo arti (karo – ELTA) išgirsti susistemintą, analitinį požiūrį, į ką reikia atkreipti dėmesį, mokantis iš Ukrainos ir ruošiantis mūsų valstybės gynybai“, – Eltą informavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
 
Politikas teigia, kad posėdžio metu bus aptartas platus spektras klausimų, susijusių su karo prieš Ukrainą pamokomis.
 
„Spektras platus – nuo karo medicinos, sveikatos apsaugos sistemos pasiruošimo iki, be jokios abejonės, atskirų kariuomenės rūšių stiprinimo, ginkluotės pirkimo, kokie sprendiniai stiprintų apginamumą valstybės: teritorinės gynybos aspektas, pasiruošimas rezistencijai, kokią ginkluotė efektyviausia. Tai labai platus spektras klausimų“, – akcentavo NSGK pirmininkas.
 
L. Kasčiūnas atkreipia dėmesį, kad trečiadienį vyksiančiame posėdyje taip pat bus aptartas ir klausimas dėl Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos modulio įgyvendinimo mokyklose.
 
„Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos modulis, kurį mes birželį turėjome kaip privalomą bandomąjį projektą 9-ų klasių mokiniams dešimties apskričių mokyklose. Ir apsitarti, kaip mes judėsime kitais metais šia kryptimi“, – sakė jis.
 
NSGK pirmininko teigimu, posėdžio metu planuojama tartis dėl nacionalinio saugumo ir krašto gynybos modulio programos, ar dalyką padaryti privalomą, apibendrinti birželį vykusį bandomąjį projektą.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.07.20; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.