Seimo Laisvės frakcija atsiima įstatymo projektą dėl neapykantos kalbos


Neapykanta. Slaptai.lt nuotr.

Ketvirtadienį Seimo Laisvės frakcija nutarė atsiimti inicijuoto projekto dėl administracinių nusižengimų, susijusių su neapykantos kalbos kurstymu, teikimą.
 
„Tam, kad judėtume į priekį, reikia žengti žingsnį atgal“, – socialiniuose tinkluose rašo teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
 
Ketvirtadienį išplatintame pranešime dėl inicijuoto projekto atsiėmimo teisingumo ministrė argumentavo, kad reikia skirti daugiau dėmesio diskusijoms.
 
„Jautrių grupių apsauga nuo neapykantos kurstymo yra mūsų, kaip visuomenės, pareiga. Vis dėlto, girdėdama iš visuomenės kylančius nuogąstavimus, matau, kad turime skirti daugiau dėmesio diskusijoms viešojoje erdvėje ir visuomenės švietimui“, – sako Laisvės frakcijos narė E. Dobrovolska.
 
Ministrės teigimu, neapykantos kalbos suvaldymą bus siekiama spręsti kitais būdais, akcentuojant aiškų ribos apibrėžimą tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos.
 
„Sieksiu artimiausiu metu prie diskusijų stalo dialogo pakviesti žiniasklaidos atstovus, policiją, nevyriausybines organizacijas ir kitus ekspertus. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad „virtualus policininkas“, kurį inicijavo Lietuvos policija, neturi nieko bendro su mano inicijuotomis pataisomis dėl neapykantos kalbos“, – pažymėjo ministrė.
 
ELTA primena, kad Laisvės frakcija į Administracinių nusižengimų kodeksą siūlė  įtraukti naują straipsnį, kuris numatytų administracinę atsakomybę už tyčiojimąsi ar niekinimą dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.25; 13:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.