Seimo narys Jurgis RAZMA: „Vilniaus meras galėtų rodyti didesnę pagarbą lietuvių kalbai“


Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius viešai pratrūko sužinojęs apie tai, kad Valstybinė Lietuvių kalbos komisija nepritarė mero sumanymui miesto transporto maršrutų užrašus rašyti anglų kalba.

Mero rūstybę užsitraukė ir viešojo transporto įmonės vadovai "išdrįsę" pasiteirauti Valstybinės Lietuvių kalbos komisijos nuomonės. Iš mero užuominų galima net suprasti, kad jų gali laukti sankcijos. 

Ar yra pagrindo priekaištauti Vilniaus viešojo transporto įmonės vadovams? Argi jie privalo besąlygiškai vykdyti politiko – mero nurodymus, ar vis dėlto juos vykdydami turėtų derinti su įstatymų numatytomis institucijomis, kaip šiuo atveju – Valstybinės kalbos inspekcija (Komisija tik išsakė nuomonę, bet įpareigojančių sprendimų nepriėmė), ar reikia pykti, jei vykdantieji mero nurodymus pasikonsultuoja su kompetetingomis institucijomis?

Jeigu būtų padaryti pažeidimai ir būtų skirtos nuobaudos, deja, jas gautų ne nurodymus davęs meras, o veiksmą atlikę viešojo transporto bendrovės vadovai. Minėtas mero išpuolis prieš bendrovės vadovus – labai blogas pavyzdys.Tai beveik netiesioginis nurodymas kitiems Vilniaus savivaldybei pavaldiems įmonių ir įstaigų vadovams: privalote besąlygiškai vykdyti mero nurodymus, o jei bandysit kažką teisiškai aiškintis, jums geruoju tai nesibaigs!

O pats mero sumanymas dėl viešųjų užrašų, siaurinančių lietuvių kalbos vartojimo erdvę – gana abejotinas, naivu tikėtis, kad dėl jo padidėtų turistų srautas į Vilnių. Prisimintina, kad ir būdamas Seimo nariu R.Šimašius atakavo lietuvių kalbą teikdamas įstatymo pataisas, numatančias galimybę Lietuvoje steigti įmones su lietuvių kalbos reikalavimų neatitinkančiais pavadinimais.

Slaptai.lt nuotraukoje: parlamentaras Jurgis Razma.

2015.09.05; 06:10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.