Seimo opozicija įvertino mitingo metu sustiprintą saugumą


Vandens patranka Seimo rūmų kieme. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo opozicija įvertino Vilniaus katedros aikštėje vykstančio mitingo metu sustiprintą Seimo saugumą. Opozicija kritikos pažėrė tiek sprendimui Seimą apjuosti barikadomis, tiek riaušių malšinimo techniką parlamento kieme.
 
Kiek kitokios pozicijos laikėsi Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Saulius Skvernelis. Jis pasidžiaugė Vilniaus miesto centre patruliuojančiomis gausiomis policijos pajėgomis.
 
R. Tamašunienė: blogiausia, kai politikai pradeda bijoti žmonių
 
„Blogiausia, kai politikai žmonių pradeda bijoti. Kalbant apie tai, kad parlamentas – tai žmonių atstovybė, renkami parlamento nariai, tai norėtųsi, kad tų tvorų nebūtų ir to poreikio apsitverti nuo žmonių tvoromis ar apsauginėmis sienelėmis nebūtų. Bet priimtas toks sprendimas, tikriausiai jį priėmė tarnybos, norint užtikrinti viešąją tvarką“, – žurnalistams Seime teigė Lietuvos regionų frakcijai priklausanti parlamentarė Rita Tamašunienė.
 
„Bet aš tikiuosi, kad vis dėlto žmonių teisė išsakyti savo idėjas, savo mintis, savo nuogąstavimus, nuoskaudas viešuose susirinkimuose, ji liks“, – pridūrė ji.
 
Politikė nemano, kad Seimo narius reikėtų ypatingomis sąlygomis saugoti nuo visuomenės.
 
„Aš nemanau, kad mus reikia ypatingomis sąlygomis saugoti, nes reikia žmonėms atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus, ir ta diskusija turėjo įvykti daug anksčiau, mano ir mūsų frakcijos vertinimu, nes didieji mitingai ir mažesnės protesto akcijos, jos vyko nuolat“, – sakė ji.
Vis dėlto R. Tamašunienė teigia, kad mitinguotojų agresiją gali lemti kantrybės praradimas.
 
„Kai tu atvažiuoji iš Mažeikių į Vilnių ir tikiesi, kad ateis politikai, kurie šiuo metu formuoja politiką, ir tu važiuoji ir vieną dieną, ir kitą, tai tikėtina, kad žmogaus kantrybė truks“, – sakė ji.
 
A. Širinskienė apie sustiprintą Seimo apsaugą: iki ko mes turėjome nusiristi
 
R. Tamašunienei pritarė ir Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė. Politikė skeptiškai įvertino tiek Seimą apjuosusias barikadas, tiek ir riaušių malšinimo techniką parlamento kieme.
 
„Blogai jaučiuosi, nes kada matai barikadas arba iš vakaro šarvuotą techniką, riaušių malšinimo techniką Seimo vidiniame kieme, tai galvoji, kad per tuos 30 nepriklausomybės metų iki ko mes turėjome nusiristi, kad Seimas būtų tokiais būdais saugomas“, – teigė A. Širinskienė.
 
„Tai, matyt, ką mes turime šiandieną: ir barikadas, ir techniką mūsų kieme, tai yra rezultatas nesikalbėjimo politikos, kuri pastarąjį pusmetį yra labai sistemingai vykdoma“, – pabrėžė ji.
Aptverti Seimo rūmai per Šeimų sąjūdžio mitingą. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
S. Skvernelis apie Vilniaus centre budinčius pareigūnus: džiaugiuosi, kad jų yra
 
Savo ruožtu Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas S. Skvernelis džiaugiasi penktadienį Vilniaus centre žymiai padidėjusiomis policijos pajėgomis. Jis akcentuoja, kad būtent pareigūnai pagal turimas informacijas ir grėsmes turi spręsti, kiek pareigūnų reikia.
 
„Vertina tegu pareigūnai, kurie privalo užtikrinti valstybėje stabilumą ir saugumą, tai jie nusprendžia pagal turimas informacijas ir grėsmes, kiek pareigūnų turi būti. Aš džiaugiuosi, kad jų yra, man smagu matyti, tai yra mūsų pareigūnai, kurie vykdo pareigą“, – sakė S. Skvernelis.
„O kiek jų yra, tai sprendžia ne politikai, ne visuomenė, bet jie pasitelkia tiek, kiek reikia, pagal turimą informaciją. Matyt, tokia informacija buvo, kad reikia tiek pareigūnų“, – pridūrė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.10; 14:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *