Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen vyksta oficialaus vizito į Prancūziją


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gruodžio 12–13 dienomis Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen su darbo vizitu lankysis Paryžiuje, Prancūzijoje.
 
„Vizitas skirtas ryšiams su nauja Nacionalinės Asamblėjos vadovybe, išrinkta po 2022 m. birželio Žemutinių Parlamento Rūmų rinkimų, užmegzti. Taip pat susitiksiu su Prancūzijos Senato ir įtakingais abiejų rūmų komitetų pirmininkais. Kalbant apie Rusijos karą prieš Ukrainą, labai svarbu, kad Prancūzija rodytų lyderystę duodant tinkamą atsaką agresorei, stiprinant Europos Sąjungą, atsiliepiant į teisėtus Ukrainos ir kitų ES narystės siekiančių šalių lūkesčius, stiprinant NATO ir ES rytinių sienų gynybą. Būtent tai matau kaip svarbiausius savo vizito į Paryžių tikslus“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.
 
Paryžiuje ji taip pat atstovaus Lietuvai paramos Ukrainai konferencijoje, kurią sušaukė ir kuriai pirmininkaus Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir Ukrainos premjeras Denisas Šmyhalis, taip pat nuotoliu sveikins Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, dalyvaus daug kitų aukštų pareigūnų.
 
Be to, V. Čmilytė-Nielsen dalyvaus Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių šimtmečiui paminėti skirtame renginyje Lietuvos ambasadoje Paryžiuje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.12; 04:00
print